Dworzec Kraków Główny od środka

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dworzec Kraków Główny od środka

Dzięki współpracy PKP S.A. z zespołem Street View od początku marca 2018 r. kolejny polski dworzec można zwiedzić, korzystając z aplikacji Mapy Google.

To duże ułatwienie dla pasażerów, którzy w łatwy sposób mogą zaplanować wizytę na dworcu, sprawdzając wcześniej, gdzie znajdują się kasy biletowe, jak dojść do skrytek na bagaż oraz gdzie znajdują się kawiarnie, sklepy i inne punkty.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zespół Street View już od siedmiu lat odwiedza i fotografuje Polskę. Tym razem za cel obrał sobie m.in. krakowski Dworzec Główny, jeden z najważniejszych punktów na kolejowej mapie kraju. Dzięki takiej usłudze pasażerowie korzystający z dworca w drugim co do wielkości mieście w Polsce mogą wcześniej zaplanować swoją wizytę i ułożyć optymalną trasę do przejścia. „Spacerując” po dworcu z aplikacją Street View, można na przykład sprawdzić, jak dojść do kas biletowej, gdzie znajdują się tablicą z informacjami o przyjazdach i odjazdach pociągów, jak wygląda przejście na dworzec z parkingu czy z przystanku komunikacji miejskiej oraz jak dojść do ulubionej kawiarni lub innego punktu znajdującego się w części komercyjnej dworca. Aby odbyć wirtualny spacer po dworcu Kraków Główny, wystarczy kliknąć na link.

W 2016 roku zespół Street View sfotografował halę główną oraz podziemne perony dworca Warszawa Centralna. Następnie w aplikacji pojawiły się zdjęcia 360 stopni innych stołecznych dworców kolejowych: Warszawy Zachodniej, Warszawy Wschodniej, Warszawy Ochoty oraz Warszawy Powiśla.

Zazwyczaj zdjęcia Street View powstają przy użyciu samochodu, ale nie tylko. Do fotografowania wnętrz Google używa niewielkiego, pchanego przez człowieka wózka zwanego Trolleyem. Trolley wyposażony jest w panoramiczny aparat wykonujący zdjęcia 360 stopni, lasery odczytujące odległości od ścian, czujniki ruchu, dysk twardy oraz komputer potrzebny do obsługi systemu. Z kolei na przykład w wąskich, ciasnych miejscach oraz wszędzie tam, gdzie można dotrzeć tylko pieszo, do robienia zdjęć Street View używany jest Trekker – ważący około 20 kg poręczny plecak, który również pozwala wykonywać panoramy 360 stopni.

Warto dodać, że dzięki Mapom Google pasażerowie kolei mogą korzystać również z innych udogodnień. Od ponad trzech lat w aplikacji znajdują się informacje o godzinach kursowania pociągów PKP Intercity, ogólnopolskiego przewoźnika obsługujące połączenia dalekobieżne. W kolejnych latach taką usługę zaoferowali swoim klientom także przewoźnicy regionalni i aglomeracyjni.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij