Saatchi & Saatchi IS inwestuje w eCommerce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Saatchi & Saatchi IS inwestuje w eCommerce

Agencja Saatchi & Saatchi IS kontynuuje inwestycje w rozwiązania eCommerce i buduje największy w Polsce dział Design dedykowany tylko i wyłącznie tej kategorii. Ponadto wyodrębnia ze struktury działu komórkę eCommerce Innovation, odpowiedzialną za research i innowacje technologiczne.

Strukturą zarządza Rafał Bauer (eCommerce Design Director).

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zespół eCommerce Design tworzy rozwiązania dla niemal 40 marek, działając głownie na rynkach globalnych. Jest współtwórcą projektów dedykowanych na największe platformy sprzedażowe.

Kompetencje eCommerce design rozwijamy od 2013 roku. Takiego doświadczenia w tym obszarze - w szczególności tworzenia i utrzymania contentu ecommerce’owego - jak Saatchi & Saatchi IS nie ma nikt w Polsce. W Europie także bardzo niewiele agencji może się pochwalić podobnym dorobkiem. Teraz przyszedł czas, aby rozwinąć się w kierunku innowacji i automatyzacji, pozwalających na nieosiągalne do tej pory możliwości dotarcia do indywidualnego konsumenta z dedykowanym kontentem w sposób masowy” – powiedział Krzysztof Andrzejczak, CEO Saatchi & Saatchi IS.

Nowo powołana komórka eCommerce Innovation tworzona jest przez część dotychczasowego zespołu: Tomek Woźniak (eCommerce Design Lead), Natalia Ćwiek (Senior Designer/Team Leader), Fabiola Nawrocka (UX Designer). eCommerce Innovation odpowiedzialna jest za research oraz wdrażanie nowych technologii i rozwiązań takich jak: optymalizacje mobilne, rozwiązania Open Source, gamification, aplikacje voice search, VR, AR i 3D. Komórka będzie wspierana przez dział Strategii eCommerce oraz produkcji eCommerce. W najbliższym czasie Agencja planuje kolejne zatrudnienia w obszarze szeroko rozumianych kompetencji creative technologies.

Już od stycznia 2018 działamy jako samodzielna struktura wydzielona z działu Design. Przy utrzymaniu takiego tempa wzrostu, do końca roku zespół eCommerce Design będzie liczył ponad 30 osób. Wszystkie działy Design w Agencji to w sumie ponad 60 zatrudnionych” – komentuje Rafał Bauer, eCommerce Design Director.

eCommerce Design Saatchi & Saatchi IS jako współautor ma na swoim koncie szereg kampanii nagrodzonych na krajowych i zagranicznych festiwalach branżowych. Należą do nich m.in.Cannes Lions, Innovation Ad, KTR.

Jednym z najnowszych prac zespołu jest projekt SNOW, w który agreguje informacje od 5 mln użytkowników sklepów internetowych i dzięki współpracy robota i człowieka – utalentowanego artysty Karola Pomykały – przedstawia je w postaci nowoczesnego linorytu. Projekt można zobaczyć tutaj.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij