Michał Kolankiewicz (Sun & Snow): Marketing ma być efektywnym, a nie efektownym wsparciem sprzedaży

Michał Kolankiewicz (Sun & Snow): Marketing ma być efektywnym, a nie efektownym wsparciem sprzedaży

Osobą, która tym razem zmierzyła się z Marketingową 11 jest Michał Kolankiewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Działu Wynajmu Apartamentów, Sun & Snow.

1. W marketingu najważniejsze jest...

Stosowanie najlepiej dobranych narzędzi marketingowych do naszego produktu. Marketing ma być efektywnym, a nie efektownym wsparciem sprzedaży.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

2. Projekt lub kampania, które dodały mi skrzydeł...

Pierwsza kampania biznesowa Geovity – „3 dni konferencji i luzik”. Na billboardach pojawiły się 3 koszule i leżak, a w Internecie pozwoliliśmy sobie na odważniejsze skojarzenia. Kampania zakończona sukcesem. Jednak każdy projekt, na który mamy w 100% wpływ, dodaje skrzydeł.

3. Najtrudniejsze zawodowe wyzwanie, z którym przyszło mi się zmierzyć…

Kampania promująca rehabilitację neurologiczną w Uzdrowisku Konstancin. Bardzo trudna i skomplikowana grupa docelowa. Drogi produkt z bardzo wrażliwymi klientami, którzy nosili w sobie wachlarz dużej dawki negatywnych emocji, w związku z rodzinnymi tragediami wypadków neurologicznych.

4. Projekt, z którego jestem najbardziej dumny, to...

Zaplanowanie, zaprojektowanie, wdrożenie i uruchomienie nowych stron internetowych dla Uzdrowiska Konstancin oraz dla Uzdrowiska Nałęczów. Projekty połączone z silnikami rezerwacyjnymi, zawierające mnogość rodzajów usług, grup docelowych oraz ilości obiektów w poszczególnych uzdrowiskach. Konstancin – grudzień 2016, Nałęczów – styczeń 2018.

5. Kampania, której twórcom mógłbym zazdrościć, to…

Booking.com – Booking.yeah. Najbardziej mogę Bookingowi pozazdrościć praktycznie nieograniczonego budżetu na reklamę w Internecie i wdrożenie reklamy telewizyjnej. Dzięki temu monopolizują rynek, zbierając też śmietankę z reklam metawyszukiwarek Trivago czy Kayak.

6. Najbardziej obiecujące nowe trendy w marketingu, to...

Cyfrowa transformacja rynku jest faktem. Jej zrozumienie i umiejętne wykorzystanie to klucz do nowych szans biznesowych i pozyskania nowych źródeł przychodów. Szczególnie w branży hotelowej, gdzie klient potrzebuje nie tylko informacji, ale i rezerwacji – TU i TERAZ.

7. Działania, które są totalnie przereklamowane w marketingu, to...

Reklama outdoorowa oraz reklama telewizyjna. W obu przypadkach affinity index pokazuje, że co najmniej 50% wydatków wyrzucamy przez… okno. Pytanie tylko, które 50% :)

8. We współpracy na linii agencja-marka najważniejsze są...

Partnerskie relacje, zrozumienie branży. Uważam, że sprofilowanie się agencji na pewnych branżach przynosi najlepszy skutek. Ja mam to szczęście pracować z agencją, która ponad 5 lat jest ze mną wewnątrz naszej branży, a przez to doskonale rozumie jej specyfikę.

9. Swoje inspiracje czerpię z...

Radości z życia oraz z wnikliwego analizowania ruchów konkurencji. W swojej 20-letniej karierze miałem okazję pracować dla hoteli miejskich, hoteli wypoczynkowych, uzdrowisk, a teraz dla apartamentów i aparthoteli. Dzięki temu mam możliwość zastosowania różnych działań dopasowanych do różnych grup klientów.

10. Moja kampania marzeń...

Taka, po której turyści będą kojarzyli słowo „wypoczynek” z apartamentami Sun & Snow. Myślę nocleg w Kołobrzegu, a odpowiedź w mojej głowie to Sun & Snow Kołobrzeg. Precyzyjny marketing behawioralny :)

11. Zajmuję się marketingiem, dlatego że…

Mam morze możliwości do realizacji swojej pasji i wprowadzania moich pomysłów w życie. Dziś pracuję nad tym, by wkrótce każdy klient kojarzył apartamenty Sun & Snow z hasłem „Wypoczywaj, jak lubisz”.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij