IKEA i SPACE10 proponują mieszankę składników odżywczych w nowych Bug Burgerach. Zamiast wołowiny buraki, larwy chrząszcza nocnego i pasternak

IKEA i SPACE10 proponują mieszankę składników odżywczych w nowych Bug Burgerach. Zamiast wołowiny buraki, larwy chrząszcza nocnego i pasternak

W samym sercu kopenhaskiej dzielnicy Meatpacking znajdziemy SPACE10 - centrum badawcze i przestrzeń do tworzenia wystaw, które działa w celu eksplorowania i projektowania innowacyjnych i odpowiedzialnych modeli biznesowych przyszłości.

To miejsce chce zmienić stosunek ludzi do jedzenia i zachęcić do próbowania nowych składników. Space10 zaprasza ludzi ze świata sztuki, designu i technologii na różne projekty badawcze, które owocują szeregiem prototypów, wystaw, wydarzeń i warsztatów. To właśnie tam "Tomorrow's Meatball" zbadał trendy oraz alternatywne składniki, takie, jak białka z alg, liści buraka lub owadów, które można wykorzystać do stworzenia spersonalizowanych mieszanek składników odżywczych, które są "drukowane" 3D na żądanie w celu spełnienia preferencji estetycznych i żywieniowych konsumentów.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

 

I tak IKEA proponuje Bug Burgera będącego zdrową wariacją na temat klasycznego hamburgera, w którym wołowinę zastąpiono mieszanką 100 gramów buraków, 50 gramów pasternaku, 50 gramów ziemniaków i 50 gramów larw chrząszcza nocnego. Przekąska podawana będzie w białej bułce z dodatkiem rzodkiewki.

Inną innowacją, która proponują naukowcy to lody o smaku koperku, kolendry, bazylii i mięty, które hodowane są hydroponicznie - bez użycia gleby. Co ważne, do stworzenia 600g. produktu wykorzystuje się tylko 60 gramów cukru, pozostała słodkość pochodzi z soku z jabłek i cytryny.

Więcej zobaczycie na Instagramie SPACE10_journal.

 

źródło: IKEA.com

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij