Media Ready / Video Content Masters - nowa spółka w Group One

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Media Ready  / Video Content Masters - nowa spółka w Group One

W ramach Group One powstała nowa spółka, która poszerza kompetencje grupy o kreowanie contentu video w modelu in-house. Stworzenie Media Ready jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na dostarczanie niedrogiego, a jednocześnie atrakcyjnego contentu video.

Na czele nowej spółki stanęli Paweł Kucharczyk jako Managing Partner i Rafał Górski jako Creative Partner. Obydwaj deklarują, że ich ambicją będzie podnoszenie jakości niskobudżetowych, z założenia, produkcji on-line.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Filozofia Media Ready polega na maksymalnym zbliżeniu do siebie krańcowych elementów procesu tworzenia komunikacji reklamowej - potrzeby biznesowej klienta i efektu finalnego.

Punktem wyjścia jest nie brief produkcyjny, tylko właśnie potrzeba klienta, a Media Ready w tak zdefiniowanym procesie pełni wszystkie role: zespołu kreatywnego, twórców filmowych i producentów.

Jak zwykle kluczem do sukcesu są ludzie z właściwymi kompetencjami. Paweł Kucharczyk to producent z wieloletnim doświadczeniem, ale także operator, reżyser i montażysta. Rafał Górski to dyrektor kreatywny z kilkunastoletnim doświadczeniem, „człowiek orkiestra”, który bardzo często samodzielnie realizuje swoje pomysły.

„Pomysł polega na tym, żebyśmy z Pawłem, jako producenci i realizatorzy, byli maksymalnie blisko procesu kreatywnego - mówi Rafał Górski, jeden z pomysłodawców Media Ready – „Dlatego będę łączyć swoje obowiązki w Media Ready z funkcją dyrektora kreatywnego Change Serviceplan. Wciąż będę miał kontakt z bieżącymi projektami, nie przejdę na „drugą stronę”. Będę otwierał klientom nowe możliwości”. Zdaniem Pawła Kucharczyka decydującym elementem rozwoju nowej spółki jest efektywne podejście do budżetu.

„To, że sami jesteśmy zarówno twórcami jak i producentami, sprawia, że możemy dostarczać content video, który przy kilkukrotnie niższym budżecie niż rzeczy produkowane „klasycznie”, utrzyma wysoki poziom artystyczny i realizacyjny, bo już na wstępnym etapie tworzenia pomysłu potrafimy zaproponować rozwiązania optymalne kosztowo.”

Media Ready jako źródła biznesu wskazuje obecnych i przyszłych klientów Group One oraz bezpośrednią współpracę z marketerami z rynku. Kucharczyk i Górski zakładają też pełną współpracę z zespołami kreatywnymi. Ich zdaniem kompetencje i samodzielność, które posiadają oraz model biznesowy Media Ready dadzą ogromną swobodę twórcom pomysłów, bo dziś wysokie koszty produkcji video często zmuszają agencje i klientów do daleko idących kompromisów. Nazwa - Media Ready - nawiązuje do specyfiki działalności firmy. Kucharczyk i Górski podkreślają, że będą tworzyć content video, który maksymalnie wykorzysta potencjał medium, do którego jest przeznaczony. Konsumowanie treści video w mediach społecznościowych np. na urządzeniach mobilnych wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Choćby

w kwestii roli muzyki, lektora czy proporcji obrazu. My nie dostosowujemy się do tego, my od tego wychodzimy – mówi Rafał Górski – dlatego zawsze jesteśmy „media ready”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij