Bergman 100: Retrospektywa

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Bergman 100: Retrospektywa

Podczas, gdy Szwecja ogłasza rok 2018 rokiem Ingmara Bergmana, Kraków organizuje pięciodniowy cykl pokazów filmowych, poświęcony jego twórczości. A to wszystko, by uczcić setną rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii kina.

Przegląd filmowy “Bergman 100: Retrospektywa” odbędzie się w Krakowie w dniach 15-19 kwietnia, jako jedno z wydarzeń poprzedzających Cracow Gallery Weekend KRAKERS. Wydarzenie będzie okazją do przypomnienia najwybitniejszych dzieł reżysera, jak również do analizy jego bogatej twórczości z perspektywy kina, teatru i sztuk wizualnych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Artysta wielki, oryginalny i niepokorny

Ingmar Bergman to najbardziej znany i ceniony szwedzki reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta oraz producent. Określany jednym z "Wielkich Mistrzów" europejskiego i światowego kina. Twórca takich obrazów jak "Siódma pieczęć", "Namiętności", "Czarodziejski flet" czy "Źródło". Czołowy przedstawiciel tzw. kina autorskiego. Z okazji 50-lecia Festiwalu w Cannes (1997), wszyscy dotychczasowi laureaci Złotj Palmy zostali poproszeni  o wybranie laureata Palmy Palm, największego ich zdaniem żyjącego filmowca. Wybór padł niemal jednogłośnie na Bergmana.

O Programie

Dzięki współpracy z Ambasadą Szwecji wyświetlone zostaną fabularne filmy Bergmana oraz dokumenty traktujące o jego życiu i twórczości. Każda z projekcji zostanie poprzedzona prelekcją wprowadzająca w tematykę filmu oraz jego konteksty. Prelekcje poprowadzą m.in Ann Litak, Jan Trzupek, Jan Balbierz, Piotr Zdybał. Przestrzenie na potrzeby projekcji zostaną udostępnione przez: MOCAK, klub Piękny Pies oraz MICET. Wstęp na wszystkie pokazy jest w pełni darmowy. 

Ingmar/Bergman/Inter/Media 

Równolegle z przeglądem filmowym w Krakowie odbędzie się także inne wydarzenie poświęcone twórczości szwedzkiego reżysera, Interdyscyplinarna Konferencja Krajowa “Ingmar/Bergman/Inter/Media” organizowana przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.  

Organizator wydarzenia: Cracow Gallery Weekend KRAKERS

Kurator projektu: Piotr Zdybał - historyk sztuki, krytyk, kurator projektów artystycznych i filmowych, wykładowca akademicki, doktorant w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. 

Partnerzy: Ambasada Szwecji, Szwedzki Instytut, MOCAK, Piękny Pies, MICET, Uniwersytet Jagielloński

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej: cracowgalleryweekend.pl/bergman/ oraz na Facebooku: www.facebook.com/events/202948683635738/

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij