Volkswagen zaprojektował etui na telefony z kawałków samochodów, które uległy wypadkom. Marka chce przemówić kierowcom do rozumów

Volkswagen zaprojektował etui na telefony z kawałków samochodów, które uległy wypadkom. Marka chce przemówić kierowcom do rozumów

Z danych Europejskiego Barometru Odpowiedzialnej Jazdy 2016 wynika, że nawet co trzeci polski kierowca (30%) pisze SMS-y w trakcie jazdy samochodem, a blisko co drugi (48%) rozmawia przez telefon bez użycia zestawu głośnomówiącego. Niestety nie wszyscy wiedzą, czym mogą to przypłacić.

W lutym wprowadzono w Szwecji zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy. Mimo to liczba wypadków nie spadła. Aby zmusić ludzi do dwukrotnego zastanowienia się przed wzięciem telefonu do ręki podczas prowadzenia samochodu, Volkswagen zaprojektował etui na telefony z kawałków pojazdów, które uległy wypadkom.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Lekko chropowaty, porysowany, chłodny i wgnieciony materiał pod palcami ma powstrzymać kierowców od chęci sięgnięcia po telefon w czasie jazdy. Etui na telefony wykonane są ręcznie z metalu z uszkodzonych samochodów. Na początek opracowano 153 unikalnych modeli, które symbolizują wypadki, jakie miały miejsce po wprowadzeniu nowej ustawy. Casey można kupić online, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na "Trafikskadefonden", organizację pomagającą w rehabilitacji osób, które uległy wypadkom drogowym.

PS

Trzy lata temu, również w Szwecji, Toyota znalazła sposób na ograniczenie korzystania z urządzenia podczas jazdy. W kampanii „Stop Texting and Driving” wykorzystała Siri (inteligentnego, osobistego asystenta). W jaki sposób? Zobaczcie!

PS2

By ograniczyć wypadki, w których udział brali kierowcy korzystający z telefonu podczas jazdy, Audi opracowało kod bezpieczeństwa, który śledząc sygnał GPS telefonu, blokuje strony internetowe na czas jazdy samochodem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij