Volkswagen zaprojektował etui na telefony z kawałków samochodów, które uległy wypadkom. Marka chce przemówić kierowcom do rozumów

Volkswagen zaprojektował etui na telefony z kawałków samochodów, które uległy wypadkom. Marka chce przemówić kierowcom do rozumów
Z danych Europejskiego Barometru Odpowiedzialnej Jazdy 2016 wynika, że nawet co trzeci polski kierowca (30%) pisze SMS-y w trakcie jazdy samochodem, a blisko co drugi (48%) rozmawia przez telefon bez użycia zestawu głośnomówiącego. Niestety nie wszyscy wiedzą, czym mogą to przypłacić.
O autorze
1 min czytania 2018-04-27

W lutym wprowadzono w Szwecji zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy. Mimo to liczba wypadków nie spadła. Aby zmusić ludzi do dwukrotnego zastanowienia się przed wzięciem telefonu do ręki podczas prowadzenia samochodu, Volkswagen zaprojektował etui na telefony z kawałków pojazdów, które uległy wypadkom.

Lekko chropowaty, porysowany, chłodny i wgnieciony materiał pod palcami ma powstrzymać kierowców od chęci sięgnięcia po telefon w czasie jazdy. Etui na telefony wykonane są ręcznie z metalu z uszkodzonych samochodów. Na początek opracowano 153 unikalnych modeli, które symbolizują wypadki, jakie miały miejsce po wprowadzeniu nowej ustawy. Casey można kupić online, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na „Trafikskadefonden”, organizację pomagającą w rehabilitacji osób, które uległy wypadkom drogowym.

PS

Trzy lata temu, również w Szwecji, Toyota znalazła sposób na ograniczenie korzystania z urządzenia podczas jazdy. W kampanii „Stop Texting and Driving” wykorzystała Siri (inteligentnego, osobistego asystenta). W jaki sposób? Zobaczcie!

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS2

By ograniczyć wypadki, w których udział brali kierowcy korzystający z telefonu podczas jazdy, Audi opracowało kod bezpieczeństwa, który śledząc sygnał GPS telefonu, blokuje strony internetowe na czas jazdy samochodem.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się