Stabilo Boss wyciąga niezwykłe kobiety z cienia

Stabilo Boss wyciąga niezwykłe kobiety z cienia

Wszyscy znają zwrot "Za każdym wielkim mężczyzną stoi wspaniała kobieta". Ale co to oznacza? Że mężczyzna zawsze odgrywa główną rolę, a kobieta jest jego pomocnikiem? Marka Stabilo Boss w kampanii "Highlight the Remarkable" zwraca uwagę na niezwykłe kobiety i ich historie.

Kobiety stały często w cieniu mężczyzn, a ich działania i sukcesy nie zostały wymienione. W 2018 roku marka Stabilo Boss postanowiła odświeżyć historię i przypomina niezwykłe osiągnięcia Edith Wilson, Katherine Johnson i Lise Meitner.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Edith Wilson, pierwsza dama Stanów Zjednoczonych przejęła na siebie część obowiązków prezydenta Thomasa Woodrowa Wilsona, kiedy doznał on rozległego wylewu krwi do mózgu.

Katherine Johnson ("kalkulatora w spódnicy" w NASA) była m.in. członkiem zespołu wykonującego w wielkim pośpiechu obliczenia, dzięki którym udało się sprowadzić astronautów pechowej misji Apollo 13 żywych na Ziemię.

Lise Meitner to austriacka fizyk jądrowa. Jako pierwsza wyjaśniła teoretycznie zjawisko rozbicia jądra atomowego, za odkrycie którego w 1944 Otto Hahn otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Lise Meitner pominięto, nie uwzględniając jej wkładu.

PS Cannes Lions 2018: wykład Abby Wambach

Abby Wambach, amerykańska gwiazda piłki nożnej i dwukrotna mistrzyni olimpijska podczas tegorocznej edycji Festiwalu Cannes Lions przedstawiła ciekawy wykład o prawach kobiet, w których wezwała kobiety, by były wilkami, a nie Czerwonym Kapturkiem.

PS2 Kiwi: First steps

Marka Kiwi w ramach kampanii First steps pokazała historię 6 kultowych postaci, przedstawiając ich pierwsze kroki. W tym celu znaleziono i potwierdzono autentyczność sześciu par butów, należących do prezydenta USA Abrahama Lincolna, pisarza Ernesta Hemingwaya, boksera Muhammada Aliego, pilotki Amelii Earhart, pielęgniarki Florence Nightingale i trenera futbolu amerykańskiego Vince'a Lombardiego. Kampania zdobyła Grand Prix i Srebrnego Lwa w konkursie Cannes Lions 2018.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij