Poczta Polska przedstawia atrakcje turystyczne na multimedialnych znaczkach z kodami QR

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Poczta Polska przedstawia atrakcje turystyczne na multimedialnych znaczkach z kodami QR

23 lipca pojawiły się dwa nowe znaczki emisji „Polska Zobacz Więcej”. Przedstawiają piękno polskiego wybrzeża Bałtyku i uroki Kopalni Soli „Wieliczka”. Umieszczone na grafice kody QR odsyłają do filmów o największych walorach turystycznych Polski.

Na najnowszych walorach filatelistycznych Poczty Polskiej pojawiły się fotografie polskiej plaży i Bałtyku oraz Kopalnia Soli „Wieliczka”. Obie przedstawiają miejsca, które są bardzo popularne wśród polskich i zagranicznych turystów. Marzanna Dąbrowska, autorka projektów i artystka grafik zastosowała klamrę, która symbolicznie wyraża bogactwo kulturowe i przyrodnicze Polski. Motywy na oprawie arkusika znaczków nawiązują do struktur soli i bursztynu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wiele emisji filatelistycznych Poczty Polskiej ukazuje piękno polskiej przyrody i wyjątkowe miejsca naszego kraju. Tym razem, oprócz wizerunków nadbałtyckiego krajobrazu i zabytkowej kopalni, na znaczkach umieszczone zostały kody QR odsyłające do filmów promujących polskie atrakcje turystyczne – mówi wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek. – Znaczek to bardzo mała forma graficzna, która jest jedynie inspiracją, natomiast kod pozwala na uzupełnienie przekazu o dowolne informacje. W ten sposób Poczta w roku swojego jubileuszu wprowadza tradycyjne, papierowe znaczki pocztowe zintegrowane z nowoczesnym światem multimediów – podkreśla Wiesław Włodek.

Pod kodem umieszczonym na znaczku z wybrzeżem Bałtyku znajduje się film promocyjny o Polsce przygotowany przez MSZ: About Polska. Film ukazuje nasz kraj z lotu ptaka – znalazły się w nim zdjęcia pokazujące krajobrazy i miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, parki narodowe, duże miasta oraz małe malownicze miejscowości. Pod kodem umieszczonym na znaczku z komorą Weimar znajduje się film o Kopalni Soli „Wieliczka”: Dziedzictwo światowej kultury górniczej.

Te i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij