Jesteśmy, jeśli pamiętasz – poruszający spot z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego

Jesteśmy, jeśli pamiętasz – poruszający spot z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego

Marsz pamięci, akcja społeczna „Wolność łączy”, spektakle, koncerty, fotograficzna gra miejska, przejazd rowerzystów, spotkanie edukacyjne, wspólne śpiewanie powstańczych piosenek – zobaczcie, jak w tym roku będą przebiegały obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.

Z okazji zbliżającej się 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało spot „Jesteśmy, jeśli pamiętasz":

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Za produkcję filmu odpowiada studio Papaya Films, a za postprodukcje i efekty wizualne Platige Image.

W ramach obchodów odbędzie się akcja społeczna „Wolność łączy”, której celem jest zwrócenie uwagi warszawiaków na miejsca pamięci Powstania Warszawskiego znajdujące się na terenie całego miasta oraz przekazanie wiedzy o znaku Polski Walczącej, od 1942 roku stanowiącym wyraz oporu oraz walki z Niemcami, ale też symbol nadziei na zwycięstwo i wolność.

1 sierpnia w okolicach godziny W, tj. około godz. 17.00, kilkuset wolontariuszy Muzeum oraz harcerzy będzie pełniło służbę w ponad 360 stołecznych miejscach pamięci. Osoby odwiedzające dane miejsce dowiedzą się o wydarzeniach z sierpnia i września 1944 roku, które rozegrały się w konkretnej dzielnicy, a także otrzymają okolicznościowe wpinki z symbolem Polski Walczącej, opatrzone krótką historią znaku.

4 sierpnia odbędzie się fotograficzna gra miejska „Twoja Klisza z Powstania”, pozwalająca poznać historię dzielnic, ulic i budynków związanych z wydarzeniami z sierpnia i września 1944 roku. Gracze wejdą w rolę fotoreporterów, a ich głównym zadaniem, poza pokonaniem całej trasy i wykonaniem wszystkich zadań, będzie przygotowanie dokumentacji fotograficznej.

Także 4 sierpnia warszawscy rowerzyści przemierzą stolicę, podążając szlakiem batalionów „Miłosz” i „Ruczaj”.

W ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ukaże się płyta z utworami Mieczysława Fogga w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis:

Szczegółowy program obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego można znaleźć na stronie WWW Muzeum Powstania Warszawskiego.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij