Zatrzymaj się i zacznij myśleć – Fundacja Wsparcia Rolnika zachęca do większej uważności i odpowiedzialności

Zatrzymaj się i zacznij myśleć – Fundacja Wsparcia Rolnika zachęca do większej uważności i odpowiedzialności

Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia rusza z kampanią „Zacznij myśleć”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa polskiego na temat konsekwencji braku uwagi, co stanowi najczęstszą przyczynę wypadków.

Żyjąc w ciągłym pędzie, rutynie, a często i stresie ludzie coraz częściej podejmują działania automatycznie, bez chwili zastanowienia. Często właśnie ta chwila nieuwagi czy brak wyobraźni i zwykłego myślenia może doprowadzić do tragedii. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w gospodarstwie rolnym jest brak uwagi i zła organizacja pracy. Niewłaściwie przygotowanie maszyny do pracy stanowi ogromne ryzyko powstania wypadku.

Twórcy kampanii „Zacznij myśleć” za cel postawili sobie zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat konsekwencji braku uwagi, co jest najczęstszą przyczyną wypadków, oraz zwiększenie odpowiedzialności Polaków za swoje działania.

W ramach kampanii planowane jest opublikowanie kilku spotów, które pokazują skutki braku myślenia w różnych sytuacjach. Pierwszy z nich możecie zobaczyć poniżej:

Za realizację kampanii odpowiada Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia.

PS

W Polsce liczba wypadków drogowych nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Aby lepiej uzmysłowić kandydatom na kierowców i młodym kierowcom skutki nieodpowiedzialnej jazdy samochodem i braku wyobraźni, 2012agency i dom produkcyjny Papaya Films przygotowali dla Akademii Auto Świat kampanię społeczną „Godzina jazdy na wózku”.

PS2

Co roku w wyniku zatrucia tlenkiem węgla ginie w Polsce ponad 100 osób, a około 2000 hospitalizuje się z powodu rozpoznanego ostrego zatrucia. Jednym z głównych powodów zatrucia czadem są niesprawne przewody wentylacyjne w mieszkaniach. Aby walczyć z zaczadzeniami, agencja Grey Group Poland stworzyła specjalną kartkę, która może uratować życie.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij