Zatrzymaj się i zacznij myśleć – Fundacja Wsparcia Rolnika zachęca do większej uważności i odpowiedzialności

Zatrzymaj się i zacznij myśleć – Fundacja Wsparcia Rolnika zachęca do większej uważności i odpowiedzialności

Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia rusza z kampanią „Zacznij myśleć”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa polskiego na temat konsekwencji braku uwagi, co stanowi najczęstszą przyczynę wypadków.

Żyjąc w ciągłym pędzie, rutynie, a często i stresie ludzie coraz częściej podejmują działania automatycznie, bez chwili zastanowienia. Często właśnie ta chwila nieuwagi czy brak wyobraźni i zwykłego myślenia może doprowadzić do tragedii. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w gospodarstwie rolnym jest brak uwagi i zła organizacja pracy. Niewłaściwie przygotowanie maszyny do pracy stanowi ogromne ryzyko powstania wypadku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Twórcy kampanii „Zacznij myśleć” za cel postawili sobie zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat konsekwencji braku uwagi, co jest najczęstszą przyczyną wypadków, oraz zwiększenie odpowiedzialności Polaków za swoje działania.

W ramach kampanii planowane jest opublikowanie kilku spotów, które pokazują skutki braku myślenia w różnych sytuacjach. Pierwszy z nich możecie zobaczyć poniżej:

Za realizację kampanii odpowiada Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia.

PS

W Polsce liczba wypadków drogowych nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Aby lepiej uzmysłowić kandydatom na kierowców i młodym kierowcom skutki nieodpowiedzialnej jazdy samochodem i braku wyobraźni, 2012agency i dom produkcyjny Papaya Films przygotowali dla Akademii Auto Świat kampanię społeczną „Godzina jazdy na wózku”.

PS2

Co roku w wyniku zatrucia tlenkiem węgla ginie w Polsce ponad 100 osób, a około 2000 hospitalizuje się z powodu rozpoznanego ostrego zatrucia. Jednym z głównych powodów zatrucia czadem są niesprawne przewody wentylacyjne w mieszkaniach. Aby walczyć z zaczadzeniami, agencja Grey Group Poland stworzyła specjalną kartkę, która może uratować życie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij