Gdzie jest hajs na futbol kobiet? Kolejna odsłona kampanii „Trzeba mieć jaja?”

Gdzie jest hajs na futbol kobiet? Kolejna odsłona kampanii „Trzeba mieć jaja?”

Gdzie jest hajs na futbol kobiet to kolejna odsłona akcji „Trzeba mieć jaja?” organizowanej przez Towarzystwo Sportowe Polonia Poznań, której celem jest wzbudzenie większego zainteresowania futbolem kobiecym.

Satyryczna grafika „Gdzie jest hajs na futbol kobiet?” Justyny Dziabaszewskiej, nie tylko ilustruje pasję i zaangażowanie piłkarek, ale i opowiada wielowątkową narrację o ich sytuacji w Polsce. Pytanie i stylistyka są nawiązaniem do znanego motywu popkultury „Gdzie jest Wally?” i poszukiwania na ilustracji zaginionej postaci oraz zaproszeniem szerokiej publiczności do rozwikłania zagadki dyskryminacji kobiet w sporcie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

 

Na początku lipca na wiatach przystankowych w Poznaniu pojawiły się plakaty z pytaniem „Trzeba Mieć Jaja?”. Pierwszy komunikat miał na celu wzbudzenie zainteresowania wśród odbiorców. 16 lipca pojawił się drugi plakat odsłaniający szczegóły akcji: sylwetki piłkarek, hasło przewodnie oraz hasztag #NoBezJaj. 

Akcja organizowana przez Towarzystwo Sportowe Polonia Poznań ma na celu wzbudzenie większego zainteresowania futbolem kobiecym. Główną ideą akcji jest zwrócenie uwagi na potencjał, jaki tkwi w kobiecej piłce nożnej oraz walka z przeszkodami, przez które ten potencjał nie może być wykorzystany. Mowa tu o dysproporcjach zarówno na poziomie finansowania, organizacji, jak i widzialności w mediach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij