Fundacja Zaczytani.org otwiera Bibliotekę Małego Pacjenta w Łodzi

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Fundacja Zaczytani.org otwiera Bibliotekę Małego Pacjenta w Łodzi

Otwarcie Biblioteki Małego Pacjenta w Łodzi to kolejny wielki sukces Fundacji Zaczytani.org. Już 29 sierpnia w Szpitalu Pediatrycznym im. dr. J. Korczaka stanie regał wypełniony książkami, z którego do woli mogą korzystać mali pacjenci.

Otwarcie Biblioteki Małego Pacjenta w Łodzi będzie dla młodych czytelników okazją do radosnego spotkania z literaturą i nie tylko... Pacjentów oddziału dziecięcego odwiedzi niezwykły gość, ambasadorka Fundacji, Joanna Osyda. Aktorka filmowa i teatralna, znana m.in. z serialu „Majka” oraz „M jak Miłość”, przedstawi czytelnikom perypetie małej myszki Tupcia Chrupcia, bohaterki książek Elizy Piotrowskiej, która poznaje świat i uczy się, jak radzić sobie ze sprawami, które spotykają każdego malucha. Dodatkowo, z dziećmi spotka się przeuroczy i zabawny dr Clown. Podczas wydarzenia nie zabraknie również okazji do dyskusji o tym, jak ważna jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i dlaczego bardzo istotne jest wyposażenie szpitalnych oddziałów w książki, które każdy pacjent może zabrać do domu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Otwarcie Biblioteki Małego Pacjenta zawsze cieszy się wielkim powodzeniem wśród najmłodszych oraz ich rodziców. Dzieci mogą choć na chwilę oderwać się od szarej, szpitalnej rzeczywistości i przenieść się w świat wyobraźni za sprawą bajek czytanych przez ambasadorów Fundacji – podsumowuje przedstawicielka organizacji Katarzyna Nawrocka.

Powstanie 605. Biblioteki Małego Pacjenta w Polsce – tym razem w szpitalu pediatrycznym im. dr. J. Korczaka w Łodzi stało się możliwe m.in. dzięki wspólnej akcji świątecznej Fundacji Zaczytani.org i Empiku. Zimą ubiegłego roku na specjalne zamówienie Empiku powstała książka „List od...” autorstwa Katarzyny Ryrych (Wydawnictwo Wilga). Cały zysk ze sprzedaży tej wyjątkowej publikacji firma przekazała Fundacji. Uroczyste wręczenie czeku na kwotę ponad 137 tysięcy złotych odbyło się podczas tegorocznych Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka. Zebrane przez Empik pieniądze pozwolą na wyposażenie aż 100 Bibliotek Małego Pacjenta.

Biblioteki Małego Pacjenta to specjalne regały z książkami. Lektury te dzieci mogą czytać podczas hospitalizacji, ale też zabierać ze sobą do domu. Dzięki społecznemu zaangażowaniu każdego roku Zaczytani otrzymują setki tysięcy książek, które po odpowiedniej selekcji trafiają na szpitalne półki. Fundację wspierają setki osób działających wspólnie na rzecz promowania czytelnictwa, a także wywoływania uśmiechów na twarzach chorych dzieci. W swoich działaniach organizacja umiejętnie łączy potencjał środowisk artystycznych, naukowych oraz biznesowych. Do tej pory Zaczytani.org zebrali prawie 2 miliony  książek, otworzyli 604 zaczytane biblioteki oraz zorganizowali ponad 200 spotkań bajkoterapeutycznych. Do współpracy zaangażowano również kilkudziesięciu artystów oraz aktorów, którzy wzięli udział w tworzeniu zaczytanych ławek zdobiących ulice miast w całej Polsce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij