„Ekipa Chrumasa Gotuje” – pakiet edukacyjny dotyczący zdrowego żywienia od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Ekipa Chrumasa Gotuje” – pakiet edukacyjny dotyczący zdrowego żywienia od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Fabryka Komunikacji Społecznej, przy wsparciu Fundacji Szkoła na Widelcu, stworzyła pakiet materiałów edukacyjnych pt. „Ekipa Chrumasa Gotuje”. Materiały mają wesprzeć nauczycieli w prowadzeniu lekcji na temat zasad zdrowego odżywiania i nauczyć dzieci oraz ich rodziców jak w praktyce je stosować.

Pakiet edukacyjny „Ekipa Chrumasa Gotuje” to zestaw publikacji przygotowanych z myślą o nauczycielach, dzieciach i rodzicach. Każda z nich zawiera wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat zdrowego odżywiania i gotowania dopasowaną do potrzeb oraz możliwości danej grupy. Całość uzupełniają filmy edukacyjne, które pokazują, jak zorganizować dzieciom praktyczną lekcję gotowania.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Filmy oparto na formule warsztatów kulinarnych, od 7 lat stosowanych przez Fundację Szkoła na Widelcu prowadzoną przez Grzegorza Łapanowskiego. Poprowadził je kucharz i pasjonat zdrowego gotowania Grzegorz Łapanowski, wspierany przez dietetyków Fundacji – Katarzynę Pieczyńską i Urszulę Somow. Publikacje dla dzieci w formie broszury z informacjami i ćwiczeniami oraz te dla nauczycieli i rodziców – w postaci poradników, przygotowali również eksperci Fundacji.

Filmy i broszury mają zachęcić dzieci, ich rodziców i nauczycieli do wspólnego gotowania, kulinarnych poszukiwań, odkrywania nowych smaków. Umożliwiają zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania oraz komponowania diety bogatej w warzywa, owoce i produkty mleczne. Zawierają informacje o pochodzeniu produktów, a także cenne wskazówki dotyczące tego, jak nie marnować żywności oraz prawidłowo ją przechowywać.

– Wierzę, że filmy i poradniki, które przygotowaliśmy wraz z Fabryką Komunikacji Społecznej pomogą nauczycielom przekazać dzieciom wiedzę na temat prawidłowego żywienia i gotowania oraz zachęcą ich do tego, by sami prowadzili warsztaty kulinarne z uczniami, pokazując im naturalne i lokalne produkty. Wspólne gotowanie i jedzenie to sposób na zabawę, integrację i skuteczną edukację żywieniową – podkreśla Grzegorz Łapanowski.

Ekipa Chrumasa trafi do szkół na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Pakiet materiałów dostępny jest także we wersji elektronicznej do ściągnięcia ze strony: www.kowr.gov.pl/programy-dla-szkol/program-dla-szkol/dzialania-edukacyjne. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij