Sequel kultowej reklamy o lampie – IKEA uczy, że warto dawać drugie życie starym przedmiotom

Sequel kultowej reklamy o lampie – IKEA uczy, że warto dawać drugie życie starym przedmiotom

Tak łatwo pozbyć się starej rzeczy, która nam się już nie podoba. IKEA w kontynuacji kultowej reklamy sprzed 16 lat o lampie pokazuje, że taki przedmiot może zyskać nowe życie u kogoś innego w domu.

Konsumpcjonizm to postawa, która w dzisiejszych czasach tyczy się większości społeczeństwa. Ludzie co rusz kupują nowe produkty, a stare, nawet niekoniecznie zniszczone, wyrzucają. Z tego powodu na naszej planecie pojawia się coraz więcej śmieci, z których redukcją nie nadążamy. IKEA w swojej kampanii Lamp 2 pokazuje, że nawet jeśli dany przedmiot nie jest nam już potrzebny, może on znaleźć „nowy dom” u innej osoby.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kampania Lamp 2 jest kontynuacją reklamy z 2002 roku, w której to pokazano ten sam motyw wyrzucanej lampy, lecz w tym przypadku marka sugerowała, że stary przedmiot lepiej zamienić na nowy.

Wraz z wypuszczeniem kampanii Lamp 2, kanadyjski oddział IKEA na swoim profilu na YouTubie ponownie zamieścił reklamę z 2002 roku z dopiskiem „Czasy się zdecydowanie zmieniły”.

Kampania Lamp 2 jest częścią strategii kanadyjskiego oddziału IKEA, której celem jest tworzenie produktów o dłuższej żywotności. Dodatkowo marka oferuje klientom szereg możliwości, dzięki którym będą oni mogli odnowić swoje stare meble. IKEA zadeklarowała też, że do 2030 roku chce, by wszystkie jej produkty były tworzone z recyklingowanych materiałów.

PS

IKEA już niejednokrotnie udowodniła, że nie jest obojętna na wszechobecne globalne ocieplenie. W eksperymencie przeprowadzonym w jednym ze swoich sklepów pokazała, jak uciążliwe mogą być zmiany klimatu, jeśli nie podejmiemy żadnych działań zapobiegawczych.

PS2

W ramach otwarcia swojego pierwszego marketu w Indiach, IKEA postanowiła dostosować swoją ofertę i usługi do kraju, w którym je sprzedaje. W związku z tym wszystkie produkty są rozwożone do klientów spersonalizowanymi rikszami, które mają napęd na energię słoneczną.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij