MultiSport wspiera i promuje aktywność fizyczną w programie wolontariacko-filantropijnym „Dobry MultiUczynek”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
MultiSport wspiera i promuje aktywność fizyczną w programie wolontariacko-filantropijnym „Dobry MultiUczynek”

Ruszyła pierwsza edycja programu wolontariacko-filantropijnego Dobry MultiUczynek. Użytkownicy kart MultiSport, którzy mają pomysł na społeczne przedsięwzięcie wspierające lub promujące aktywność fizyczną, mogą zgłosić do programu swoją inicjatywę i otrzymać środki finansowe na jej realizację.

Mimo zdrowej mody na ruch, która zagościła w Polsce, wciąż niemal co trzeci Polak nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej*.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Pod względem wsparcia aktywności fizycznej w Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza w grupie dzieci i seniorów, którzy korzystają z dobrodziejstw sportu w najmniejszym stopniu. Ruch to nie tylko zdrowie i lepszy nastrój, ale także czynnik, który może łączyć rodziny, a nawet całe społeczności. Doskonale wiedzą o tym użytkownicy kart MultiSport, których jest niemal milion. Ich doświadczenia sprawiają, że będą doskonałymi ambasadorami aktywności fizycznej i autorami ciekawych pomysłów na aktywizację sportową Polaków. Dlatego to właśnie do nich postanowiliśmy zaadresować program Dobry MultiUczynek – mówi Rafał Mikołajczyk, wicedyrektor komunikacji i CSR w Benefit Systems S.A.

Do programu Dobry MultiUczynek można zgłosić projekty materialne (np. modernizacja placu zabaw dla dzieci), jak i niematerialne (np. organizacja sportowego pikniku). Każda inicjatywa powinna wspierać aktywność sportową wybranej społeczności i zawierać w sobie pomysł na wolontariat, który zrealizuje inicjator projektu oraz przynajmniej trzech wybranych przez niego pomocników. Pomysły mogą zgłosić użytkownicy kart MultiSport Plus, MultiSport Classic i MultiActive (typu Pracownik) poprzez formularz na stronie www.kartamultisport.pl/dobry-multiuczynek/ do 30 września 2018 roku, następnie Kapituła Programu wybierze 10 projektów. Spośród nich internauci w drodze głosowania wyłonią 5 inicjatyw, a każda z nich otrzyma grant finansowy w wysokości 30 tys. PLN. Pomysłodawcy i ich zespół mają czas na realizację projektów do końca czerwca 2019 r.

Program Dobry MultiUczynek rozwija się od 2015 roku, kiedy jego pomysłodawca, firma Benefit Systems, zaprosiła swoich pracowników do zgłaszania dobroczynnych inicjatyw. Do tej pory zrealizowano ich ponad 70, a zaangażowało się ponad 200 osób.

– Widząc, jak dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja CSR-owa wśród pracowników Benefit Systems przez ostatnie trzy lata oraz jak wiele ciekawych pomysłów udało nam się zrealizować, postanowiliśmy rozszerzyć formułę akcji. Wierzę, że spotkamy fantastycznych ludzi ze świetnymi pomysłami, które z radością pomożemy im zrealizować, wspólnie dokładając cegiełkę do aktywizacji sportowej Polaków – dodaje Rafał Mikołajczyk.

Fundatorem i pomysłodawcą programu Dobry MultiUczynek jest Benefit Systems, twórca programu MultiSport, a partnerem organizacyjnym Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Więcej informacji o Dobrym MultiUczynku odnaleźć można na stronie www.kartamultisport.pl/dobry-multiuczynek/

*dane: MultiSport Index 2018

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij