„Złota kampania” w ścisłym finale azjatyckiego konkursu Golden Pin Design Award 2018

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Złota kampania” w ścisłym finale azjatyckiego konkursu Golden Pin Design Award 2018

„Złota kampania” promująca Sąd Ostateczny Hansa Memlinga przygotowana na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przez TOFU Studio, otrzymała tytuł DESIGN MARK i trafiła do ścisłego finału międzynarodowego konkursu Golden Pin Design Award 2018 organizowanego przez Tajwan Design Centre.

Projekt gdańskiego studia przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku przeszedł pozytywnie proces podwójnej preselekcji, która odbyła się 6 września tego roku w Tajpej, stolicy Tajwanu. Projekty oceniało profesjonalne Jury złożone z grupy szesnastu ekspertów projektowych, podzielonych na cztery kategorie według ich indywidualnych specjalizacji i preferencji. Wybierając ścisłe grono nagrodzonych prac sędziowie wskazywali tegoroczne trendy, takie jak zrównoważony rozwój produktu i myślenie kulturowe w projektowaniu komunikacji wizualnej. Zwycięskie prace nadesłali projektanci z dziesięciu krajów i regionów świata, w tym z Tajwanu, Chin, Hongkongu, Japonii, Kanady, Polski, Tajlandii, Malezji, Singapuru i Makau.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Członek jury, Pan Ho chia-hsing (projektant w Timonium Lake Design), podkreślił że projekty zgłoszone w tym roku są na bardzo wysokim poziomie, co przejawia się w różnorodności prac i zmienności prezentowanych wartości projektowych. Z kolei inny członek jury, Pan Akibo Lee szczególnie zwracał uwagę na projekty wyrażające w komunikacji wizualnej swoje kulturowe i charakterystyczne cechy. Jego zdaniem w erze globalizacji projekt zyskuje na wartości, gdy jest związany z lokalną kulturą i kulturę promuje.

Powołana w 1981 roku nagroda Golden Pin Design Award jest najbardziej wpływową nagrodą na globalnym rynku Huaren. Każdego roku, dzięki rygorystycznemu i bezstronnemu procesowi oceniania, prowadzonemu przez ekspertów z branży, ponad sto produktów i projektów jest wybieranych i otrzymuje pożądany certyfikat Design Mark w uznaniu wybitnych rozwiązań projektowych. Następnie spośród wyróżnionych prac wybierana jest niewielka grupa finalistów, którzy otrzymają trofeum Best Design.

Wręczenie nagrody Golden Pin Design Award 2018 Final Selection odbędzie się 20 września w Songshan Cultural and Creative Park na Tajwanie. Zwycięzcy Best Design zostaną zaś ogłoszeni podczas finałowej gali 29 listopada tego roku.

PS To już kolejne wyróżnienie zagraniczne. Projekt został nagrodzony na 11th International Design Awards (IDA)odbywającym się w Los Angeles. Wcześniej TOFU Studio otrzymało nagrodę Miasta Gdańska za Promocję Kultury Gdańska im. Martina Opitza za 2017 rok. Prace gdańskiego studia zostały również zauważone i nominowane do jednego z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów projektowych: Joseph Binder Award 2018.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij