Kreatywne przestrzenie cz.2

Kreatywne przestrzenie cz.2

W biurze, której z agencji jedna ze ścian pokryta jest imitacją soczystej trawy, a gdzie rezyduje kot Szeryf i w której stołówce pani Iwonka wyczarowuje każdego dnia przepyszne domowe posiłki? Kolejne agencje odsłaniają swoje wnętrza.

fot. biuro DDB Warsaw

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W pierwszej odsłonie wnętrza swoich siedzib zaprezentowały: wrocławska agencja Lemon Sky, warszawskie: K2 i Autentika, VML Poland z Krakowa, Grupa Nokaut z Gdyni i Grupa Allegro z Poznania.

Tym razem pokazujemy jak wygląda warszawskie biuro DDB, białostockie Infinity Group, krakowskie Grupy Adweb, bielsko-bialskie OX Media, gliwickie Positive Power i rzeszowskie Ideo.

Warszawa: DDB Warszawa

Biuro mieści się w kompleksie Athina Park, ul. Wybrzeże Gdyńskie 6c. Agencja zajmuje 3 piętra. W obecnym biurze DDB Warszawa mieści się od 2005 roku, pracuje tu 140 osób.

Biuro zostało zaprojektowane przez współpracujacych z DDB od lat tych samych architektów: MAAS S.C., architekci Dariusz Hyc i Henryk Łaguna.

 

Białystok: Infinity Group

Katarzyna Stempniak, PR Manager Infinity Group:

Biuro agencji Infinity Group mieści się w budynku dawnej hali magazynowej. To industrialna przestrzeń o łącznej powierzchni blisko 1000 m2. Składa się na nią open space, dwie sale konferencyjne, dwie kuchnie, jadalnia i część rekreacyjna ze stołem do bilarda i piłkarzykami.

Open space o powierzchni 800 m2 ma układ odzwierciedlający strukturę firmy, z podziałem na część technologiczną (Infinity Systems) i agencyjną (Infinity Interactive). Wyodrębnione zostały też poszczególne działy agencji, miejsce do roboczych spotkań i przeszklone, otwarte od góry "gabinety" zarządu. Pracuje tu obecnie ponad 70 osób.

Nad całością góruje oryginalna, metalowa konstrukcja stropu oraz okna dachowe – zespół przez większą część roku może pracować przy świetle naturalnym. A zawieszone na metalowych belkach masywne lampy – to oryginalne lampy fabryczne, które odnalezione zostały na... pobliskim złomowisku.

Wzdłuż głównego pomieszczenia biegnie ściana o długości 15 m. W całości pokrywa ją grafika, stworzona przez utalentowaną (jakże by inaczej!) rysowniczkę z zespołu agencji, Małgorzatę Bierozę. Jest to symbolicznie przedstawiony proces realizacji projektu: od koncepcji, przez "taśmę produkcyjną", po efekt końcowy. Zaludniają ją fantastyczne stwory w towarzystwie najprawdziwszych pracowników Infinity Group. Ogromna liczba dopracowanych, miniaturowych detali sprawia, że wciąż - po 6 latach w tej siedzibie - przechodząc korytarzem odnaleźć można nowe, zaskakujące szczegóły.

A teraz dobra wiadomość: w biurze Infinity Group wciąż jest kilka wolnych biurek:).

fot. Maciej Korsan

 

Kraków: Grupa Adweb

Katarzyna Gruszecka-Kara, Marketing Manager, Grupa Adweb:

Biuro Grupy Adweb znajduje się na ulicy Bonarka 11 przy rondzie Matecznego w Krakowie. W biurze pracuje ponad 30 pracowników agencji marketingu zintegrowanego Grupa Adweb.

Grupa Adweb stacjonuje tu od grudnia 2011 roku. Wcześniej trwały poszukiwania „miejsca idealnego”, czyli ulokowanego w centrum miasta, nowoczesnego budynku z charakterem, z ogromną powierzchnią do zagospodarowania i dużym zamkniętym parkingiem. Biuro zajmuje 2 piętra nowoczesnego biurowca w Centrum Krakowa. Jego urządzanie trwało kilka miesięcy.

Przestrzeń została zorganizowana tak, aby sprzyjać efektywnej komunikacji między wszystkim działami w firmie. Projektując biuro postawiono na otwartą przestrzeń. Miejsca pracy są ergonomiczne, odpowiednio naświetlone i oddalone od siebie. Każdy dział ma wydzieloną swoją osobną część, dzięki temu ludzie czują się swobodnie i komfortowo. W urządzaniu biura brali udział wszyscy pracownicy. Każdy mógł wyrazić swoją opinię i stworzyć swój mini projekt. Ludzie decydowali o tym, jak będzie zagospodarowana przestrzeń wokół nich, gdzie będą stały biurka, jaki kolor mają mieć ściany, jakie elementy dekoracyjne zastosować. Wiele elementów dekoracyjnych jak: fototapety, graffiti czy rysunki na ścianach to projekty lub wykonanie pracowników.

Każdy pracownik czuje, że to biuro jest po części JEGO. Jest więc wygodnym, fajnym miejscem do pracy. Miejscem swobodnej wymiany myśli i nieskrępowanej kreatywności.


Biuro to nie tylko przestrzeń na biurka. Znalazło się tu również miejsce na inne pomieszczenia. Kuchnia to centralne miejsce biura. Oprócz standardowego wyposażenia są w niej kolorowe krzesła barowe, sofa, pufy, Xbox, darty, sterta gazet marketingowych do swobodnego czytania i ogromna pomarańczowa sofa, dla tych, którzy potrzebują się zrelaksować. Uwagę przykuwa jedna ze ścian, która pokryta jest imitacją gęstej, soczystej zielonej trawy. Interesującym rozwiązaniem są specjalnie wydzielone strefy i miejsca, które doskonale sprawdzają się podczas spotkań międzydziałowych czy burz mózgów. Charakteryzują się intensywnymi barwami, ciekawymi fakturami mebli, co pobudza kreatywne myślenie. Dodatki takie jak hulajnogi, ogromne piłki, wygodne kanapy czy kolorowe pufy pozwalają się zrelaksować, zebrać myśli, odpocząć.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij