Ekoklocki od LEGO i Vestas – metrowa turbina wiatrowa z elementami z plastiku pochodzenia roślinnego

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Ekoklocki od LEGO i Vestas – metrowa turbina wiatrowa z elementami z plastiku pochodzenia roślinnego

By podkreślić zaangażowanie w działania na rzecz klimatu, LEGO we współpracy z wiodącym światowym dostawcą rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii, firmą Vestas zaprojektowało zestaw ekoklocków, z których można ułożyć prawie metrową turbinę wiatrową.

Firma Vestas zainstalowała już 65 000 turbin wiatrowych w około 80 krajach. Stworzona we współpracy z LEGO, zawierająca wyprodukowane z plastiku pochodzenia roślinnego elementy turbina wiatrowa ma około metr wysokości i wznosi się nad zalesionym wzgórzem, na którym stoi mały czerwony domek z ogrodem i umeblowanym tarasem. Cały zestaw składa się z około 800 klocków i jest odpowiedni dla dzieci powyżej 12 lat. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży od 23 listopada.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Dążymy do wywarcia pozytywnego wpływu na środowisko i angażujemy się w działania na rzecz klimatu, a także wykorzystujemy zrównoważone materiały w produktach i opakowaniach. Ta turbina wiatrowa celebruje nasze pierwsze kroki w realizacji tych ambicji i mamy nadzieję, że zainspiruje ona konstruktorów do zgłębienia wiedzy na temat energii odnawialnej. W sierpniu wypuściliśmy pierwsze elementy LEGO pochodzenia roślinnego, a teraz nasi fani na całym świecie mogą kupić zestaw LEGO zawierający te unikalne elementy – mówi Tim Brooks, wiceprezes ds. ochrony środowiska w Grupie LEGO.

Nowa kolekcja marki jest elementem strategii zrównoważonego rozwoju LEGO – do 2030 roku firma chce produkować większość swoich produktów i opakowań z ekologicznych i przyjaznych środowisku materiałów.

PS

W celu ochrony środowiska coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyclingu i podejmuje działania w celu ograniczenia wytwarzania plastiku. O ciekawych przykładach takich działań możecie przeczytać w materiale 5 światowych marek, które rozpoczęły ekologiczną rewolucję.

PS2

Wystawa „Last Straw” w londyńskim Muzeum Designu jest symbolicznym pożegnaniem IKEI z plastikowymi słomkami jednorazowego użytku w marketach w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij