Empik świętuje 70. urodziny specjalnymi, ożywionymi witrynami salonów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Empik świętuje 70. urodziny specjalnymi, ożywionymi witrynami salonów

„70 lat spotkań z kulturą” – tak Empik podsumowuje swój jubileusz. Grafika, która towarzyszy obchodom i ilustruje to hasło zostanie odzwierciedlona w witrynach wybranych salonów. Dodatkowo, w Warszawie, Łodzi i Gdańsku specjalnie zaprojektowane instalacje „ożyją”.

Międzynarodowe Kluby Prasy i Książki przez dziesięciolecia tętniły kulturalnym życiem. Gościły najpopularniejszych twórców swoich czasów, dając publiczności szansę na kontakt z pisarzami, aktorami, muzykami i artystami, którzy wyznaczali kulturalne trendy. Tak jak dziś w salonach Empiku, tak w czytelniach i kawiarniach Klubów MPiK odbywały się spotkania autorskie, dyskusje i mini recitale. Nawiązując do tej tradycji, w roku obchodów 70. urodzin, Empik przygotował dla swoich klientów niecodzienną instalację. Dzięki niej będzie można poczuć klimat towarzyszący spotkaniom z kulturą w klubowych czytelniach przed laty.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Retro stylistyka specjalnie zaprojektowanej przestrzeni wystaw sklepowych nawiązuje do tej z Klubów MPiK. To będzie swoisty powrót do korzeni – sentymentalna podróż w czasie do jednej z dekad, w których rozkwitały kluby. Jako tło dla książek i winyli w witrynach, niczym na „żywym” obrazie, pojawią się charakterystyczne dla epoki meble, akcesoria i rośliny.

Dodatkowo, w trzech miastach: Warszawie, Łodzi i Gdańsku, Empikowe witryny ożyją. W sklepowych wystawach zagoszczą… ludzie. Specjalnie rozświetlone witryny staną się sceną, na której zobaczymy zwyczajne życie odbiorców kultury sprzed dekad: będą oddawać się lekturze i słuchać nastrojowej muzyki z gramofonu. Przechodnie będą mogli podglądać empikowy świat spotkań z kulturą.

W tym roku Empik obchodzi 70. urodziny. Pierwszy Klub Międzynarodowej Prasy i Książki został otwarty w październiku 1948 roku w Warszawie przy Placu Unii Lubelskiej. Salon Prasy Zagranicznej stał się ulubionym miejscem spotkań warszawiaków, czytelnią i kawiarnią. Pojawiali się w nim uczeni i studenci, pisarze i dziennikarze, artyści, inżynierowie i robotnicy. Z czasem KMPiKi zagościły w większości polskich miast, stając się lokalnym centrum kultury i oknem na świat. W czytelniach i kawiarniach odbywały się tysiące spotkań autorskich, debat, wernisaży sztuki, koncertów czy wieczorków poetyckich.

Wyjątkowe witryny znajdują się w salonach:

3 października – 13 listopada

  • Empik Junior Warszawa – Marszałkowska 116/122
  • Empik Warszawa – Nowy Świat 15/17
  • Empik Kraków – Rynek Główny 23
  • Empik Manufaktura Łódź – Karskiego 5

26 października-13 listopada

  • Empik Forum Gdańsk – Targ Sienny 7

Ożywione witryny:

6-7 października

  • Empik Junior Warszawa – Marszałkowska 116/122
  • Empik Manufaktura Łódź – Karskiego 5

27-28 października

  • Empik Junior Warszawa – Marszałkowska 116/122
  • Empik Manufaktura Łódź – Karskiego 5

3-4 listopada

  • Empik Forum Gdańsk – Targ Sienny 7

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij