GetResponse: Email marketing w Polsce w liczbach – globalne badanie porównawcze

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
E-mail Marketing

partnerem merytorycznym działu jest GetResponse

GetResponse: Email marketing w Polsce w liczbach – globalne badanie porównawcze

Jak rozwija się e-mail marketing na świecie? Jakie są średnie wskaźniki otwarć i kliknięć w Polsce w różnych branżach? Kiedy wysyłać e-maile i czy emoji w temacie to dobry pomysł? Eksperci GetResponse przeanalizowali prawie 2 miliardy wiadomości wysłanych przez prawie 3000 marketerów ze 126 krajów.

„Email marketing w Polsce w liczbach” to kompleksowe porównanie danych z Polski i ze świata. Badanie ma na celu wsparcie marketerów i przedsiębiorstw m.in. w zakresie analizy strategicznego podejścia do e-mail marketingu, zdobycia wiedzy dotyczącej najlepszych praktyk w e-mail marketingu, zwłaszcza przy ekspansji globalnej i pracy w międzynarodowym środowisku, i tego, kiedy wysyła się wiadomości do klientów z całego świata.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Z pewnością marketerzy robią wszystko, żeby ich kampanie osiągały jak najlepsze wyniki: korzystają z marketing automation, prowadzą testy A/B, regularnie segmentują listę i szukają nowych sposobów na poprawę kontaktu z odbiorcami. Analizując statystyki, zastanawiają się – jak mogę wyróżnić się wśród konkurencji? Sprawdziliśmy, jak rozwija się e-mail marketing na poszczególnych kontynentach oraz jakie są średnie wskaźniki otwarć i kliknięć w wybranych krajach i w różnych branżach. Szczególną uwagę poświęciliśmy danym z rynku polskiego – mówi Natalia Paczóska, head of marketing w GetResponse Polska.

E-mail marketing na świecie

Wyniki działań e-mail marketingowych różnią się w zależności od kontynentu i kraju. Bardzo dużo zależy od nawyków klientów, ich poziomu wiedzy na temat marketingu oraz uwarunkowań prawnych obowiązujących w danym państwie. Przykładowo, tam, gdzie najpopularniejszym sposobem subskrypcji jest zapis z potwierdzeniem (double opt-in), np. w Niemczech, Francji czy Holandii, zaangażowanie odbiorców jest wyższe niż w krajach, w których zazwyczaj zapisujemy się na listę bez dodatkowego potwierdzenia (np. USA).

– W 2017 marketerzy z całego świata wysłali więcej newsletterów niż liczy populacja Chin i Indii razem wzięta, a Europa wyprzedza Amerykę Północną pod względem współczynnika otwarć, kliknięć i zgłoszeń spamu. Okazuje się też, że marketerzy z rejonu Oceanii wysyłają tyle samo newsletterów co marketerzy z Afryki, choć mieszka tam znacznie mniej ludzi. Ale, co najważniejsze, powyższe dane są dowodem na to, jak skuteczny jest e-mail marketing – średni współczynnik otwarć i zaangażowania wynosi 24,82% – mówi Piotr Gzela, international business coordinator w GetResponse.

E-mail marketing w Polsce

Najwięcej osób otwiera wiadomości dotyczące nieruchomości (57,37%), sztuki i rozrywki (48,32%) i usług prawnych (46,74%). Współczynnik wypisów najwyższy jest w branży agencji marketingowych (0,49%).

Dzięki porównaniu sprawdzisz:

  • jakie wyniki zazwyczaj osiąga się w poszczególnych branżach,
  • jak zmienia się zaangażowanie w zależności od wielkości bazy,
  • jakie są wyniki dla różnych typów wiadomości (autoresponder, newsletter, RSS),
  • jaki jest najlepszy czas na wysyłkę wiadomości e-mail,
  • kiedy wysyłać e-maile,
  • jaki wpływ na otwieralność wiadomości ma długość jej tematu,
  • czy emoji w temacie wiadomości to dobry pomysł ;),

Pełna analiza "Email marketing w Polsce w liczbach" dostępna jest za darmo na stronie www E-mail marketing statystyki. Oprócz statystyk znajdziesz na niej wskazówki ekspertów GetResponse.

Analiza została przeprowadzona w okresie od stycznia do kwietnia 2018 roku. Dane na WWW będą aktualizowane.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij