Cała prawda o czytaniu – raper MC Silk pokazuje dramat czytelnika w spocie akcji Czytaj PL

Cała prawda o czytaniu – raper MC Silk pokazuje dramat czytelnika w spocie akcji Czytaj PL

Dlaczego raper MC Silk odciął się od rzeczywistości i siedzi zamknięty w pokoju? Tego dowiecie się z nowego spotu akcji Czytaj PL „Cała prawda o czytaniu”, promującego czytelnictwo.

Rapera MC Silka dotknął prawdziwy dramat czytelnika. Nie ma już czasu na sen, jedzenie, spotkania z przyjaciółmi, ani inne codzienne sprawy. Jest zbyt pochłonięty lekturą – na przeczytanie udostępnionych za darmo książek ma tylko niecały miesiąc.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Właściwie wszystkie kampanie skupiają się na korzyściach, które płyną z czytania. Dobrze jednak wiemy, jak jest. Życie prawdziwego czytelnika nie jest usłane różami. To codzienna, ciężka i pełna wyrzeczeń walka. Zdecydowaliśmy się na odważny krok i postanowiliśmy wreszcie powiedzieć całą prawdę o czytaniu. Liczymy, że prawdziwi czytelnicy to docenią i w umownym bohaterze naszego filmu rozpoznają siebie. A potem… zeskanują kod z plakatu akcji i zabiorą się do czytania – mówi Paweł Polański z księgarni e-bookowej Woblink.com, jednego z organizatorów akcji.

MC Silk szerokiej publiczności dał się poznać kilka lat temu za sprawą produkcji R„ap Nobody”. Od tamtego czasu klip, w którym rapuje w 7 językach, wyświetliło na portalu YouTube aż 13 mln osób. MC Silk jest też fanem literatury – w opublikowanym w zeszłym roku utworze „Ostatni z nas” nawiązuje do dystopijnej wizji świata wyrażonej przez Stanisława Lema w jednym z jego wywiadów.

W ramach tegorocznej edycji akcji Czytaj PL na siedmiu tysiącach nośników znalazły się kody QR dające dostęp do 12 bestsellerów, z których wiele to nowości z 2018 roku. Wystarczy zeskanować kod, aby do końca listopada cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami.

Akcja Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada br. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do darmowych e-booków. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie.

PS

W lipcu br. na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi stanęły bajecznie kolorowe ławki w kształcie książek. Zaprojektowali je znani malarze i artyści ze świata mediów, muzyki, filmu czy literatury. Celem akcji jest promocja czytelnictwa.

PS2

„Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” to mini-kampania społeczna stworzona przez ludzi, którzy po prostu lubią czytać. W jej ramach przedstawiono serię 12 zdjęć osób znanych i nieznanych, które złapane w swoich własnych łóżkach, pokazały, co czytają do poduchy.

PS3

W 2013 roku w sklepach firmowych Piekarni Szwajcarskiej na papierowych opakowaniach pojawiły się „okruchy prozy” – fragmenty prozy pisarzy niemieckojęzycznych. Akcja miała na celu promocję portalu poświęconego literaturze niemieckiego obszaru językowego – literatur.pl.

PS4

Na dworcu MDA w Krakowie IKEA w 2017 roku stworzyła przestrzeń, w której pasażerowie oczekujący na autobus, mogą w przytulnej atmosferze oddać się lekturze ulubionej książki.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij