Biało-czerwone Hi100rie – celebracja niepodległości na Facebooku

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Biało-czerwone Hi100rie – celebracja niepodległości na Facebooku

11. listopada obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji Facebook prowadzi akcję Biało-czerwone Hi100rie, która potrwa ona do 14 grudnia.

100. rocznica odzyskania niepodległości to okazja, która skłania do myślenia o historii. Obchody tego jubileuszu naturalnie skłaniają do rozmowy o historii Polski i ludziach szczególnie dla niej zasłużonych – o momentach i postaciach, które kształtowały bieg wydarzeń.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jednak opowieść o Polsce to również tysiące małych, osobistych historii – o lokalnych i rodzinnych społecznościach, o każdym z nas. Historii, które świadczą o tym, że Polska to nie tylko linia granic na mapie i symbole narodowe – to przede wszystkim ludzie.

Kierując się tą myślą, Facebook zapoczątkował akcję zachęcającą do wspólnego świętowania 100-lecia polskiej niepodległości w szczególny sposób. Osoby korzystające z Facebooka lub Instagrama mogą umieszczać w obu serwisach zdjęcia lub filmy z biało-czerwonymi elementami jako posty publiczne z hasztagiem #BialoCzerwoneHi100rie w opisie. Mogą to być zdjęcia miejsc lub przedmiotów, które szczególnie kojarzą się im z Polską i jej historią, a może po prostu selfie lub zdjęcie z rodziną lub przyjaciółmi.

Inspiracją dla tworzenia prac mogą być nagrania z udziałem uznanych grafików, dostępne na stronie polskiego Facebooka. Oprócz artystów, w akcję zaangażowali się m.in. aktorzy Barbara Kurdej-Szatan oraz Adam Zdrójkowski.

Specjalnie na tę okazję powstał także zestaw biało-czerwonych naklejek i gifów, przydatnych do stworzenia zdjęć i filmów. – Wśród przygotowanych gifów znajdziemy flagi, biało-czerwone wianki, wycinanki z ludycznymi wzorami, a nawet smoka wawelskiego – to proste narzędzia, które pomogą nam w bezpretensjonalny, nieco zabawny sposób okazać przywiązanie do Polski i uczestniczyć w jej jubileuszu – mówi Jakub Turowski, odpowiedzialny za Politykę Publiczną Facebooka w Polsce. Wszystkie gify są dostępne pod słowami kluczowymi hi100rie i bialoczerwonehi100rie oraz na giphy.com/facebookpl/.

Spośród opublikowanych prac oznaczonych hasztagiem organizatorzy akcji wybiorą 10 najciekawszych. Zostaną one wydrukowane i zawisną jako część większej wystawy zorganizowanej w Warszawie.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij