Londyńska marka obuwnicza wprowadza kolekcję profesjonalnych pointów dla ciemnoskórych tancerek

Londyńska marka obuwnicza wprowadza kolekcję profesjonalnych pointów dla ciemnoskórych tancerek

Marka Freed of London od kilkudziesięciu lat tworzy profesjonalne obuwie do tańca. Teraz wprowadza nową kolekcję pointów w różnych odcieniach dla baletnic o ciemniejszych karnacjach.

Freed of London, brytyjska marka produkująca profesjonalne obuwie do tańca, wprowadza niemałą rewolucję w balecie – stworzyła kolekcję pointów o różnych odcieniach, przeznaczonych dla tancerek o ciemniejszych karnacjach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dotychczas na rynku dostępne były baletki oraz pointy jedynie w kilku odcieniach - jasnoróżowym, kremowym czy beżowym. Ciemnoskóre baletnice musiały farbować swoje obuwie tak, by pasowały do ich koloru skóry. Wykorzystywały do tego zazwyczaj podkład do twarzy, jednak zabieg ten był bardzo czasochłonny i niszczył materiał, z którego zrobione było obuwie, zmuszając tancerki do częstego zakupu nienajtańszych baletek.

Brytyjska firma Freed of London zajmuje się produkcją obuwia dla tancerek od 1929 roku. W zeszłym roku marka nawiązała współpracę z organizacją Ballet Black, która zrzesza zróżnicowanych kulturowo tancerzy z całego świata. Pod koniec października br. Freed of London zaprezentowała efekty partnerstwa – kolekcję pointów w różnych odcieniach.

To z pewnością duży krok w kierunku zróżnicowania etnicznego w balecie. Zwłaszcza, że głos w tym temacie zabrała marka o czołowej pozycji na rynku baletowym.

PS

Marka River Island na sezon jesień-zima 2018 stworzyła kolekcję ku pochwale różnorodności. W roli modeli wystąpili dorośli z niepełnosprawnościami i rzadkimi chorobami, oraz osoby w rozmiarze plus size.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij