#WolneSocialMedia: Czesław Mozil, Pascal Brodnicki, Maciej Orłoś i CyberMarian wspólnie przeciwko Artykułowi 13

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
#WolneSocialMedia: Czesław Mozil, Pascal Brodnicki, Maciej Orłoś i CyberMarian wspólnie przeciwko Artykułowi 13

Czesław Mozil, Pascal Brodnicki, Maciej Orłoś, CyberMarian, Matura To Bzdura oraz wiele innych youtuberów i polskich agencji łączą się we wspólnym apelu przeciwko Artykułowi 13, czyli dyrektywie o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym.

Po raz pierwszy w historii polskiego internetu przedstawiciele największych agencji influencer marketingu i sieci partnerskich YouTube oraz najbardziej znani twórcy internetowi, łączą siły we wspólnym apelu. To wszystko dlatego, że internet, który znamy, niedługo może przestać istnieć. Jeśli Parlament Europejski zatwierdzi wprowadzenie w życie Artykułu 13 dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, z serwisów takich jak YouTube, Facebook, Instagram, Twitter czy Twitch zniknie ogromna ilość treści, a przyszłość większości twórców będzie zagrożona.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W liście otwartym i publicznym wideo twórcy internetowi (tacy jak Czesław Mozil, Pascal Brodnicki, Maciej Orłoś, CyberMarian, Matura To Bzdura) i przedstawiciele całej branży nawołują o ponowne rozpatrzenie treści dyrektywy oraz wypracowanie rozwiązania, które zabezpieczy ich prawa.

Autorzy apelu w pełni popierają wdrażanie regulacji mających na celu ochronę praw autorskich. Jednak wprowadzenie Artykułu 13 w brzmieniu zaproponowanym przez Parlament Europejski uderzy w Twórców, odbiorców oraz dynamicznie rozwijający się biznes, którego jesteśmy - jako Polacy - liderami w Europie.

List otwarty dostępny jest na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij