Centrum Praw Kobiet z nową kampanią społeczną wspierającą kobiety

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Centrum Praw Kobiet z nową kampanią społeczną wspierającą kobiety

Co 40 sekund jedna kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Centrum Praw Kobiet rozpoczyna kampanię, która ma na celu pokazanie, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią organizacje takie jak Centrum, pomagające kobietom doznającym przemocy i ich ich dzieciom.

Rocznie ofiarą przemocy pada około 800 000 Polek. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dotyczy to osób z naszego najbliższego otoczenia – koleżanki, znajomej z pracy, sąsiadki, członka rodziny. W większości przypadków kobiety, doświadczają przemocy we własnych domach, a sprawcami są ich partnerzy. Nierzadko świadkami są dzieci.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Centrum Praw Kobiet od blisko 25 lat wspiera kobiety, udzielając niezbędnej pomocy tym, które padają ofiarą przemocy. 

Nasze centra co roku udzielają wsparcia kilku tysiącom kobiet i ich dzieciom. W samej Warszawie w tym roku bezpośrednio pomogliśmy ponad tysiącu kobiet  w kontakcie bezpośrednim, nie licząc konsultacji telefonicznych czy mailowych, a to duża część naszej działalności. Oferujemy głównie porady prawne i psychologiczne. Prowadzimy również grupy wsparcia, doradztwo zawodowe, warsztaty, asystujemy podczas rozpraw sądowych i to niezwykle ważne zapewniamy bezpieczne schronienie kobietom i ich dzieciom kiedy z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia musiały opuścić dom. Większość kobiet zostaje z nami dłużej, rzadko kończy się na jednej poradzie. Czasem jest to pomoc kilkuetapowa i trwa latami z uwagi na długotrwałość procedur prawnych. Rzadko uda się skutecznie pomóc kobiecie w ciągu kilku miesięcy – mówi Urszula Nowakowska, założycielka i prezeska Centrum Praw Kobiet.

Tegoroczna kampania ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi na znaczenie jakie dla kobiet doświadczających przemocy ma stabilność i szybki dostęp do specjalistycznej pomocy, oraz rolę takich organizacji jak Centrum Praw Kobiet.

W Polsce kobiety mają ograniczony dostęp do specjalistycznej pomocy i pozbawienie pokrzywdzonych kobiet prawa wyboru placówki, z której pomocy chciałyby skorzystać to w istocie forma przemocy strukturalnej, za którą odpowiedzialne jest państwo. W Polsce sposób finansowania organizacji nie opiera się na zapotrzebowaniu na ich usługi, ani nie zapewnia prawa wyboru pokrzywdzonym kobietom.

Centrum to największa i najbardziej rozpoznawalna organizacja kobieca, która wspiera kobiety doświadczające przemocy. Z uwagi na ograniczony dostęp do dotacji ze środków publicznych, działalność Fundacji opiera się w dużym stopniu na wsparciu darczyńców indywidualnych i biznesowych oraz na wolontariacie. Nie jest ono jednak wystarczające. Zapotrzebowanie na pomoc jest znacznie większe niż to co organizacja jest w stanie zaoferować. Wszystkim osobom pracującym w Fundacji zależy na tym aby żadna zgłaszająca się po pomoc kobieta nie musiała odejść z kwitkiem i aby otrzymała taką pomoc jaka jest jej potrzebna i aby była to pomoc szybka i jak najwyższej jakości.

Bez wsparcia indywidualnych darczyńców Centrum Praw Kobiet nie będzie mogła być stabilna i kompleksowa, a doświadczone przemocą kobiety nie będą mogły liczyć na naszą pomoc. Środki finansowe potrzebne są przede wszystkim na wynagrodzenia specjalistów – psychologów i prawników, choć i tak te porady w dużej mierze udzielane są przez wolontariuszy, ponadto opłacenie rachunków, zakup artykułów spożywczych i biurowych, bieżące naprawy. W ramach kampanii Centrum można wesprzeć, wpłacając darowiznę poprzez stronę

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij