W brytyjskiej kawiarnii Costa Coffee za kawę zapłacisz kubkiem wielokrotnego użytku

W brytyjskiej kawiarnii Costa Coffee za kawę zapłacisz kubkiem wielokrotnego użytku

Costa Coffee UK wprowadziła do swoich kawiarni nowe rozwiązanie – płatność za kawę kubkami wielokrotnego użytku. W ten sposób marka chce walczyć z zanieczyszczaniem środowiska.

„Clever Cup”, bo tak nazywa się owe rozwiązanie, powstało w wyniku współpracy marki Costa Coffee z brytyjskim bankiem Barclays. Kubki wielokrotnego użytku mają na spodzie silikonową nakładkę z chipem służącym do płatności zbliżeniowych. Co więcej, token na dnie kubka jest też powiązany z aplikacją bPay, za pomocą której można „doładować” Clever Cup na maksymalną kwotę 15 funtów brytyjskich.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kubek dostępny jest we wszystkich brytyjskich kawiarniach Costa Coffee. 1 funt z każdej sprzedaży kubka trafi na konto Costa Foundation, zaś jego opakowanie będzie zrobione z materiałów pozyskanych ze zużytych tekturowych kubków.

PS

Thornton’s Budgens jest jednym z pierwszych supermarketów na całym świecie, który wprowadził strefę bez plastiku. Wszystkie produkty z tego działu znajdują się w ekologicznych i przyjaznych naturze opakowaniach.

PS2

Władze indonezyjskiego miasta Surabaja i tureckiego Stambułu znalazły sposób na zaangażowanie mieszkańców w recykling – plastikowe butelki, kubki czy aluminiowe puszki po napojach można wymienić na darmowe bilety na komunikację miejską.

PS3

We wrześniu br. Grupa Carlsberg wprowadziła rozwiązanie Snap Pack, które zastąpi folię używaną do owijania wielopaków piwa. Pomysł marki zwyciężył w kategorii Best CSR/Sustainability Initiative w tegorocznej edycji konkursu World Beverage Innovation Awards.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij