Brytyjski supermarket wprowadził strefę wolną od plastiku

Brytyjski supermarket wprowadził strefę wolną od plastiku
Thornton’s Budgens jest jednym z pierwszych supermarketów na całym świecie, który wprowadził strefę bez plastiku. Wszystkie produkty z tego działu znajdują się w ekologicznych i przyjaznych naturze opakowaniach.
O autorze
1 min czytania 2018-11-19

Każdego dnia coraz więcej mówi się o szkodliwym wpływie plastiku na nasze środowisko. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego problemu i stopniowo wprowadzamy zmiany w naszym życiu, by eliminować nadmierne wykorzystywanie plastiku.

Wiele marek podąża tym tropem i wprowadza alternatywy do opakowań jednorazowego użytku, w których sprzedawane są produkty, lub deklaruje całkowite zaprzestanie wykorzystywania plastiku w produkcji swoich dóbr.

Tego przykładem jest brytyjski supermarket Thornton’s Budgens, który wprowadził strefę wolną od plastiku. Znajduje się w niej ponad 1,7 tys. produktów spożywczych, które zostały zapakowane w ekologiczne opakowania – np. wykonane z tektury, drewna, szkła czy metalu.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Co więcej, supermarketowi Thornton’s Budgens w zaledwie 10 tygodni udało się wprowadzić pomysł strefy wolnej od plastiku w życie. Z kolei za trzy lata marka planuje być już całkowicie „wolna” od plastiku.

Supermarket Thornton’s Budgens jest drugim sklepem na całym świecie, który wprowadził strefę bez plastiku – w lutym br. market Ekoplaza w Holandii otworzył podobny dział.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

źródło: independent.co.uk

PS

Władze indonezyjskiego miasta Surabaja i tureckiego Stambułu znalazły sposób na zaangażowanie mieszkańców w recykling – plastikowe butelki, kubki czy aluminiowe puszki po napojach można wymienić na darmowe bilety na komunikację miejską.

PS2

Warszawska Restauracja Si postanowiła walczyć z plastikowymi słomkami. Jako ich zamiennik wykorzystuje makaron, który jednocześnie oddaje ducha tego, co ta restauracja serwuje, czyli włoskie dania.

PS3

Polska projektanta Róża Rutkowska stworzyła alternatywę dla plastikowych opakowań – tkaninę z grzyba kombucha, w którą można pakować żywność, tym samym przedłużając jej termin ważności.

PS4

Coraz więcej firm angażuje się w ochronę środowiska i decyduje na wykorzystanie materiałów pochodzących z recyclingu. Największe światowe marki dążą do ograniczenia wytwarzania plastiku i poliestru poprzez szereg podejmowanych działań. O ciekawych przykładach takich działań możecie przeczytać w materiale 5 światowych marek, które rozpoczęły ekologiczną rewolucję.