Prawie 600 ton zebranej żywności. Rekordowa zbiórka „Tak, pomagam!”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Prawie 600 ton zebranej żywności. Rekordowa zbiórka „Tak, pomagam!”

575 tys. kg żywności trafi przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia do blisko 89 tys. osób potrzebujących dzięki przeprowadzonej w dniach 7-8 grudnia 2018 roku XV Zbiórce Żywności Caritasu. W akcję zaangażowanych było prawie 30 tys. wolontariuszy, którzy zbierali żywność w 2 500 sklepach.

XV Zbiórka Żywności Caritas trwała dwa dni – odbyła się w piątek i sobotę 7-8 grudnia 2018 r. Wolontariusze  zbierali żywność w 2 500 sklepach w całej Polsce, w tym w głównie w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Lidl, Mila, POLOmarket, Netto, Stokorotka, Sopłem, Auchan i wielu innych sklepach. W akcję zbiórki żywności włączyła się po raz kolejny również sieć Tesco, w sklepach której wolontariusze Caritas zebrali 47 600 kg żywności. Tesco dodatkowo przekaże Caritas darowiznę w kwocie 20% całkowitej wartości zebranych produktów w sklepach tej sieci.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Składam serdeczne podziękowania każdemu, kto zaangażował się w przeprowadzenie XV Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam!”. To dzięki ludziom dobrej woli – możemy pomagać. Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom oraz dyrektorom i kierownikom sklepów, w których udało się po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę – powiedział dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki.

W koszach Caritas znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. Okres Świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij