Divante: Na rynku e-commerce kluczową rolę odegrają rozwiązania business intelligence, CRM, content marketing, big data i chatboty [raport]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
eCommerce

Divante: Na rynku e-commerce kluczową rolę odegrają rozwiązania business intelligence, CRM, content marketing, big data i chatboty [raport]

Spółka z Grupy OEX zaprezentowała szóstą edycję raportu wskazującego najważniejsze kierunki rozwoju sektora e-commerce, zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. W tym roku w badaniu wzięło udział 150 przedstawicieli branży, którzy wypowiedzieli się na temat 70 trendów.

Według raportu Divante w 2019 roku na rynku e-commerce kluczową rolę odegrają rozwiązania business intelligence, CRM, content marketing, big data i chatboty.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Już od kilku lat obserwujemy wzrost znaczenia big data, który jednocześnie napędza rozwój narzędzi z obszaru BI, zarządzania relacjami z klientem czy conversational commerce – powiedział Tomasz Karwatka, CEO Divante.

Raport eCommerce Trends prezentuje także trendy, które w ciągu najbliższych 5 lat będą miały największy wpływ na rynek sprzedaży online. Wśród nich znalazły się m.in. takie rozwiązania jak Alexa, big data, rozszerzona rzeczywistość czy personalizacja.

– W sektorze e-commerce obserwujemy także coraz większe znaczenie mobile, szczególnie na dojrzałych rynkach. Obecnie ten kanał generuje ok. 20 proc. sprzedaży, dlatego wyzwaniem dla e-sklepów jest optymalizacja konwersji z tego źródła – dodaje Tomasz Karwatka.

Z opracowania Divante można dowiedzieć się także o najbardziej efektywnych inwestycjach z obszaru e-commerce i poznać aktualne inspiracje. W raporcie nie zabrakło także wypowiedzi ekspertów i praktyków rynku e-commerce.

Raport jest dostępny na stronie go.divante.co/ecommerce-trends-2019.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij