Nowojorska restauracja zabroniła kobietom jeść przy barze

Nowojorska restauracja zabroniła kobietom jeść przy barze

Nello, włoska restauracja z Nowego Jorku, wprowadziła zakaz spożywania przez kobiety posiłków przy barze. Powodem tego jest uchronienie mężczyzn przed podrywaniem przez prostytutki.

Sprawę nagłośniła jedna ze stałych klientek restauracji, Clementine Crawford. Podczas ostatniej wizyty w Nello, nowojorskim lokalu specjalizującym się w kuchni włoskiej, Crawford została odprowadzona do stolika i otrzymała informację, że nie może już jeść przy barze, mimo że zwykła tam jadać, gdy tylko odwiedzała restaurację.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak się okazało, właściciel Nello wprowadził owy dziwny zakaz z uwagi na „walkę” z ekskluzywnymi prostytutkami, które podrywają klientów płci męskiej. By uniknąć niepotrzebnego zamieszania, lokal uznał, że zakaże wszystkim kobietom spożywania swoich posiłków przy barze.

Gdy o seksistowskim zakazie zrobiło się głośno, coraz więcej kobiet zaczęło nagłośnić sprawę w mediach społecznościowych. Na popularnym serwisie z rankingami i rekomendacjami Yelp szybko pojawiły się nieprzychylne komentarze na temat restauracji – „Jeśli chcesz zjeść makaron z dodatkiem seksizmu, to idealne miejsce…”.

PS

86% kobiet w Brazylii deklaruje, że było nękanych w klubach nocnych. Marka Schweppes przeprowadziła eksperyment, by potwierdzić te dane i otworzyć ludziom oczy na problem molestowania.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij