75 państw rozpoczęło negocjacje ogólnoświatowych zasad dotyczących handlu elektronicznego

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
eCommerce

Instant ROI Platform for eCommerce

75 państw rozpoczęło negocjacje ogólnoświatowych zasad dotyczących handlu elektronicznego

75 państw – Unia Europejska i 47 innych członków Światowej Organizacji Handlu (WTO) – postanowiło rozpocząć podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos negocjacje w celu wprowadzenia ogólnoświatowych zasad dotyczących handlu elektronicznego.

– Bardzo cieszy nas widok tak dużej liczby partnerów dołączających do tej ważnej inicjatywy handlowej. Handel elektroniczny jest częścią codziennego życia w większości zakątków świata, w związku z czym jesteśmy winni naszym obywatelom i przedsiębiorstwom zapewnienie przewidywalnego, skutecznego i bezpiecznego środowiska internetowego, w którym mogłyby dokonywać się transakcje handlowe. Liczymy na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi członkami WTO, elastyczną i pragmatyczną, aby stworzyć prawdziwie kompleksowy i ambitny zbiór przepisów – powiedziała komisarz ds. handlu Cecilia Malmström.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ciągu ostatnich dwudziestu lat nastąpił gwałtowny wzrost krajowego i transgranicznego handlu elektronicznego. Pomimo tego szybkiego wzrostu liczby transakcji elektronicznych WTO nie dysponuje szczegółowymi przepisami wielostronnymi regulującymi ten rodzaj handlu. Zamiast tego przedsiębiorstwa i konsumenci muszą opierać się na zlepku przepisów uzgodnionych przez niektóre kraje w ramach dwustronnych lub regionalnych umów handlowych.

Przepisy WTO dotyczące handlu elektronicznego będą miały na celu zwiększenie istniejących możliwości i sprostanie wyzwaniom związanym z handlem elektronicznym zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Negocjacje powinny doprowadzić do stworzenia wielostronnych ram prawnych, na których konsumenci i przedsiębiorstwa, zwłaszcza te mniejsze, będą mogli polegać i dzięki którym łatwiej i bezpieczniej będzie dokonywać transakcji zakupu i sprzedaży oraz prowadzić działalność gospodarczą w internecie. Przykładowo, nowe przepisy:

  • zwiększą zaufanie konsumentów do środowiska internetowego oraz będą zwalczać zjawisko spamu,
  • ograniczą liczbę barier uniemożliwiających sprzedaż transgraniczną,
  • zagwarantują ważność umów zawieranych drogą elektroniczną i podpisów elektronicznych (e-umów i e-podpisów),
  • na stałe zniosą opłaty celne z tytułu transmisji elektronicznych,
  • uwzględnią kwestię wymogów w zakresie wymuszonej lokalizacji danych i wymuszonego ujawniania kodu źródłowego.

Rozpoczęcie tych negocjacji pokazuje, że WTO pozostaje w centrum międzynarodowego tworzenia prawa i nadal stanowi platformę, w ramach której grupy zainteresowanych państw uzgadniają współpracę w celu opracowania nowych przepisów w sposób otwarty i sprzyjający włączeniu. Proces negocjacyjny, który ma rozpocząć się w marcu 2019 r., jest otwarty dla innych członków WTO, którzy mogą być zainteresowani przystąpieniem do niego.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij