#OddychajWarszawo – tablica magnetyczna, która informuje o stanie powietrza w Warszawie

#OddychajWarszawo – tablica magnetyczna, która informuje o stanie powietrza w Warszawie

W ramach kampanii #OddychajWarszawo spółka Warexpo stworzyła specjalną tablicę magnetyczną, której zadaniem jest informowanie o stanie powietrza w Warszawie. Projekt trafił już do 553 szkół i przedszkoli we wszystkich stołecznych dzielnicach.

Tablica magnetyczna autorstwa Warexpo powstała w ramach kampanii #OddychajWarszawo. Jej celem jest codzienne informowanie nauczycieli, uczniów, ich rodziców i opiekunów o stanie powietrza w Warszawie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Specjalna tablica trafiła już do 553 szkół i przedszkoli we wszystkich warszawskich dzielnicach. Jej treść odpowiada poziomom Warszawskiego Indeksu Powietrza ogólnego (WIPo). Oprócz informacji na temat stanu powietrza, tablica pokazuje też co można robić w zależności od stanu powietrza.

zdjęcia: Ewelina Lach, źródło: warexpo.pl

PS

Dzięki współpracy z ZDM i partnerami naukowymi firma Skanska zbudowała przy Rondzie Daszyńskiego chodnik, który redukuje szkodliwe substancje z powietrza.

PS2

W trosce o zdrowszą przyszłość znani Polacy zaangażowali się w kampanię antysmogową „Pierwsza Doba bez Smogu”, której organizatorami której są Global Compact Network Poland oraz Grupa Walk. Akcja ma być impulsem do wzbudzenia zainteresowania i działania.

PS3

Mysłowice, Jarosław, Turek, Głogów czy Starogard Gdański – to tylko kilka z 50 miejscowości, w których eurobank zainstalował kolejne czujniki smogu w swoich placówkach w ramach 2. edycji kampanii #BezSmogu, mającej na celu walkę ze smogiem.

PS4

W ramach kampanii „Mogę! #ZatrzymaćSMOG”, realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, na ulice Katowic wyjechał wyjątkowy, antysmogowy tramwaj.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij