Doritos tworzy opakowanie, w które wytrzesz ubrudzone chipsami ręce

Doritos tworzy opakowanie, w które wytrzesz ubrudzone chipsami ręce

Badania neuromarketingowe mają duży wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądało opakowanie danego produktu. Korzysta z nich wiele marek, w tym m.in, Frito-Lay, producent chipsów, który dzięki tym badaniom dowiedział się, jakie opakowania wywołują u klientów pozytywne odczucia.

Badanie neuromarketingowe polega na monitorowaniu aktywności wybranych obszarów mózgu, które pozwalają poznać, dlaczego i na jakiej podstawie podejmujemy takie, a nie inne decyzje zakupowe.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z badań neuromarketingowych korzysta wiele firm przy tworzeniu swoich opakowań, w tym m.in. producent chipsów Frito-Lay. Dzięki temu, marka dowiedziała się, że to właśnie te matowe opakowania chipsów wywołują w konsumentach bardziej pozytywne odczucia niż ich błyszczące odpowiedniki. 

Pozostając w temacie „pozytywnych opakowań”, marka Doritos zaprojektowała specjalne opakowanie, o którym z pewnością marzyli wszyscy wielbiciele kukurydzianych chipsów. Mowa tu o opakowaniu stworzonym z ręcznika! Już teraz wszyscy ci, którzy mieli ubrudzone ręce od chipsów nie muszą martwić się, jak je umyć, kiedy na przykład nie ma takiej możliwości – teraz wystarczy „wytrzeć” je w opakowanie od chipsów. Całkiem użyteczne, prawda? ;)

PS

W ramach sponsoringu nad NFL Pizza Hut wprowadza nowe opakowania na pizzę, które będą służyć jako plansza do gry, gdy połączy się je z aplikacją mobilną, wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość.

PS2

Portugalski oddział McDonald’s 25 września wycofał swoją kultową linię burgerów Maestro. Zamieniając pudełko od burgerów w pozytywkę, chciał sprawić by ostatnie dni, w których będą dostępne burgery, były dla klientów wyjątkowe.

PS3

Boston Pizza wpadła na nietypowy pomysł wykorzystania swoich pudełek do pizzy – można je przekształcić w samonośny stół i dzięki temu jeść potrawę w łóżku. 

PS4

W dzisiejszych czasach atrakcyjność marki wyznaczają nie tylko jej zalety użytkowe, ale przede wszystkim umiejętność zaspokajania zarówno zmysłowych jak i osobistych potrzeb konsumenta. Dlaczego firmy nie powinny tego lekceważyć?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij