Słynne Toruńskie Pierniki Kopernika z certyfikatem V-Label dla wegan

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Słynne Toruńskie Pierniki Kopernika z certyfikatem V-Label dla wegan

Pod koniec grudnia 2018 roku aż 17 produktów toruńskiej marki Kopernik otrzymało certyfikat V-Label VEGAN. Na liście certyfikowanych produktów znajdują się między innymi słynne Pierniki, Całuski czy Katarzynki. To świetna wiadomość dla wszystkich wegan, miłośników rodzimych słodkości.

Fabryka Cukiernicza „Kopernik” z Torunia jest najstarszą fabryką cukierniczą w Polsce i jedną z najstarszych w Europie. To również jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek, obecnych szeroko na rynkach zagranicznych. Kopernik najbardziej znany jest z pierników, lecz w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz różnego rodzaju słodyczy, m.in. wafli i ciastek – od niedawna, dzięki certyfikacji V-Label, 17 produktów dostępnych jest także w wersji wegańskiej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Wprowadzenie oznakowania V-Label pozwoliło na wyróżnienie wśród oferowanych przez nas produktów tych, które pozbawione są składników pochodzenia zwierzęcego. Jest to wyjście naprzeciw potrzebom konsumentów oczekujących wyraźnej i wiarygodnej komunikacji ułatwiającej wybór produktów zgodnie z ich preferencjami żywieniowymi. Jednocześnie certyfikacja V-Label niewątpliwie przyczyniła się do uzyskania jeszcze lepszej jakości produkowanych wyrobów poprzez zwiększenie nadzoru nad procesem ich produkcji – powiedział Szymon Poliński, główny technolog Fabryki Cukierniczej Kopernik.

Zgłoszone do certyfikacji V-Label produkty musiały zostać sprawdzone pod kątem zawartości substancji pochodzenia zwierzęcego. Drobiazgowej kontroli poddano wszystkie składniki i dodatki obecne w recepturach słodyczy. W najbliższym czasie planowany jest audyt przedsiębiorstwa. Licencja V-Label wydawana jest na rok – po roku produkty nią objęte podlegają kolejnej weryfikacji. W trakcie trwania licencji producent jest zobowiązany poinformować jednostkę certyfikującą o każdej zmianie receptury lub procesu technologicznego.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij