IKEA będzie leasingować meble

IKEA będzie leasingować meble

Szwajcarski oddział IKEA w lutym br. rozpocznie testowanie leasingu mebli biurowych. W niedalekiej przyszłości oferta może zostać rozszerzona również o meble kuchenne.

zdjęcie: depositphotos.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

IKEA postanowiła wprowadzić leasing mebli biurowych do swojej oferty – początkowo testy nowej usługi będą prowadzone w Szwajcarii i mają się rozpocząć już w tym miesiącu. Jak zapowiadają przedstawiciele szwedzkiej firmy – w przyszłości oferta zostanie rozszerzona o meble kuchenne.

Firmy, które zdecydują się leasingować meble, tuż po zakończeniu okresu dzierżawy będą mogły zwrócić użytkowane produkty i następnie wybrać nowe, jeżeli wyrażą taką chęć.

Natomiast meble, które zostały już kilkukrotnie wypożyczone będą poddawane lekkiej renowacji i następnie sprzedawane, co pozwoli na przedłużenie cyklu życia tych produktów.

Oferta leasingu to część transformacji modelu biznesowego firmy, polegającego na odejściu od sprzedaży produktów wyłącznie w dużych magazynach poza miastem.

Jak jeszcze zapowiedział Torbjorn Loof, prezes Inter IKEA, właściciela marki IKEA – szwedzka firma rozważa również rozpoczęcie własnej działalności związanej z częściami zamiennymi, takimi jak śruby czy zawiasy.

PS

Holenderska marka MUD Jeans oferuje swoim klientom usługę „Lease A Jeans”, czyli wypożyczanie dżinsów za niewielką miesięczną opłatę. Celem programu jest promowanie filozofii circular fashion.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij