YouTube chce ograniczyć korzystanie z kciuków w dół przy filmikach

YouTube chce ograniczyć korzystanie z kciuków w dół przy filmikach

Zdaniem przedstawicieli YouTube’a niektórzy użytkownicy nadużywają korzystania z kciuka w dół w ramach masowych akcji skierowanych przeciwko danym twórcom. W planach jest nawet całkowite wycofanie przycisku.

zdjęcie: depositphotos.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

O planach związanych z ograniczeniem korzystania z kciuków w dół przy filmikach poinformował Tom Leung, project management director serwisu, w specjalnym wideo. Jego zdaniem, kciuk w dół jest bardzo często nadużywany w serwisie celem zdyskredytowania danego wideo. Nierzadko też użytkownicy masowo łączą się w akcji przeciwko jakiemuś twórcy filmików i korzystają ze wspomnianego przycisku.

Jak poinformował Tom Leung, aktualnie są prowadzone rozmowy wśród kierownictwa YouTube’a, dotyczące ograniczenia nadużywania kciuka w dół. Jedną z rozważanych opcji może być konieczność wytłumaczenia przez użytkownika, dlaczego dany film mu się nie podoba. Podczas rozmów pojawiła się też propozycja całkowitego wycofania przycisku.

PS

YouTube zaktualizował swoje zasady dotyczące publikowania niebezpiecznych i szkodliwych treści – filmy z wyzwaniami zachęcającymi do działań, które niosą ze sobą ryzyko poważnych obrażeń ciała, czy niebezpiecznymi żartami zostaną zablokowane.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij