Świnia zwana Pigcasso zaprojektowała zegarek marki Swatch

Świnia zwana Pigcasso zaprojektowała zegarek marki Swatch

Czegoś takiego jeszcze nie było – marka Swatch do zaprojektowania limitowanego zegarka zaprosiła… świnię! Jest to jednak nietypowe zwierzę, bo już od jakiegoś czasu maluje obrazy, w efekcie czego doczekało się pseudonimu Pigcasso.

Świnia Pigcasso została uratowana z hodowli i zamiast trafić do ubojni, przyjęto ją pod skrzydła organizacji Sanctuary SA, walczącej z wykorzystywaniem zwierząt hodowlanych. Krótko po tym została zaadoptowana przez Joanne Lefson i przeprowadziła się do Kapsztadu. Tam mogła w spokoju rozwijać swój talent, jakim jest malarstwo.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To wcale nie jest żart – obrazy świni Pigcasso można oglądać na wielu wystawach na całym świecie. Do tej pory udało się sprzedać 21 jej obrazów, z których najdroższy kosztował aż 1 700 funtów! Z kolei całkowity dochód ze sprzedaży projektów świni trafia na konto organizacji Sanctuary SA.

Teraz marka Swatch postanowiła zatrudnić Pigcasso do zaprojektowania nowego, limitowanego zegarka. Projekt można kupić na stronie marki za 450 złotych.

PS

#Olejolej to nowa akcja gdańskiego ZOO. Pozornie wygląda jak zwykła kampania, lecz obrazy uświetniające ją namalowała samica orangutana, przebywająca w trójmiejskim Ogrodzie Zoologicznym.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij