Nowe emoji na 2019 rok

Nowe emoji na 2019 rok

Unicode zaprezentowało szósty już update nowych emoji, które pojawią się w 2019 roku. W najnowszej aktualizacji znalazły się m.in. symbole stworzone z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Nowy rok, nowe emoji. Niedawno zaprezentowano nową listę 230 emoji na 2019 rok, które już niebawem będą dostępne w naszych telefonach komórkowych i komputerach. Teraz dzięki serwisowi Emojipedia możemy zobaczyć, jak nowe emoji będą się prezentować w rzeczywistości. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W najnowszej aktualizacji znajdziemy wiele emotikonów, które zostały stworzone z myślą o osobach niepełnosprawnych – m.in. emoji przedstawiające osobę na wózku inwalidzkim czy symbole protezy ręki, nogi oraz aparatu słuchowego.

Jeśli zaś chodzi o emotikony zwierząt, w nowej aktualizacji mamy np. orangutana – może jest to nawiązanie do coraz częściej poruszanego problemu wykorzystywania oleju palmowego w produktach spożywczych?

Co więcej, mimo że już we wcześniejszych aktualizacjach emoji wprowadzono pary jednopłciowe, teraz dodano możliwość dowolnego mieszania kolorów skóry postaci.

źródło: emojipedia.com

PS

Z okazji międzynarodowego dnia emoji, Netflix wprowadził nowe udogodnienie dla swoich fanów. Na oficjalnym profilu serwisu na Facebooku pojawiła się opcja rozmowy z botem, który na podstawie przesłanego emoji, zarekomenduje najlepsze filmy, programy lub seriale, dostosowane do aktualnego nastroju.

PS2

W marcu 2018 roku Apple zaprezentowało 13 nowych emotikon, które odzwierciedlają osoby niepełnosprawne.

PS3

Mogłoby się wydawać, że to stosunkowo młody wynalazek, jednak historia Emoji sięga lat 90. Stworzone w Japonii ikony służyły przede wszystkim do uproszczenia komunikacji. Z czasem uzupełniono je o kolejne znaki, prezentujące m.in. potrawy, gadżety, symbole, zwierzęta, rośliny czy flagi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij