Sąd ukarał firmę zamieszczającą płatne recenzje produktów na Amazonie

Sąd ukarał firmę zamieszczającą płatne recenzje produktów na Amazonie

Niemiecki sąd zakazał pewnej firmie oferującej płatne recenzje produktów publikowania ich na platformie Amazon, jeżeli nie jest wyraźnie zaznaczone, że jest to przekaz komercyjny.

zdjęcie: depositphotos.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jakiś czas temu Amazon wniósł do niemieckiego sądu postępowanie przeciwko firmie, która oferowała płatne recenzje produktów w serwisie. Sprzedawcy korzystający z tego typu usług, mieli otrzymywać pozytywne opinie na swój temat w zamian za zniżki na zakup danego produktu bądź darmowy egzemplarz.

Jak poinformował Reuters, sąd we Frankfurcie zakazał owej firmie kontynuowania nieuczciwych praktyk na Amazonie. Orzeczenie jednak nie jest prawomocne i firma, której dotyczy, może złożyć od niego odwołanie.

PS

Restauracja Polonez Rymań prosiła użytkowników Facebooka i Google’a o dobre opinie na temat lokalu z uwagi na upadający biznes rodzinny. Szybko okazało się, że właściciele lokalu zatrudniają specjalne osoby do żebrania o pozytywne oceny, zaś gdy ktoś wystawił negatywną opinię, otrzymywał groźby.

PS2

Właściciel włoskiej agencji marketingowej PromoSalento, która sprzedawała fałszywe recenzje restauracji i hoteli na TripAdvisorze, dostał wyrok 9 miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości 8 tysięcy euro. W jakiej skali marketing szeptany wykorzystywany jest w Polsce? Czy wyrok sądu przełoży się na ograniczenie tego procederu?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij