IKEA tworzy domki dla ptaków ze starych mebli

IKEA tworzy domki dla ptaków ze starych mebli

W ramach otwarcia nowego lokalu IKEA w Greenwich w Londynie, marka zaprosiła do współpracy kilku lokalnych artystów, którzy wykorzystując stare meble brandu, stworzyli niepowtarzalne domki dla ptaków.

Pod koniec lutego br. informowaliśmy o nietypowej akcji IKEA, w ramach której marka wykorzystała dwie repliki swoich zabawkowych łódek kąpielowych Smakryp do oczyszczania  śmieci z londyńskich dróg wodnych. Inicjatywa ta była elementem promocji otwarcia nowego lokalu w dzielnicy Greenwich w Londynie, który uznawany jest za „najbardziej zrównoważony sklep marki”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Teraz IKEA poszła o krok dalej i w ramach działań związanych z otwarciem owego lokalu w Greenwich, marka zorganizowała wiele warsztatów i projektów dla swoich klientów, dzięki którym mogą oni dowiedzieć się, jak przedłużać żywotność różnym przedmiotom.

Przykładem tego jest współpraca marki z lokalnymi artystami, którzy wykorzystali stare meble brandu i stworzyli z nich jedyne w swoim rodzaju domki dla ptaków. Do wytworzenia małych dzieł sztuki, designerzy wykorzystali m.in. stare blaty Ekbacken i Hammarp lub metalowe stoły Kvistbro. Prawda, że robią wrażenie?

PS

Pod koniec stycznia br. ruszyła akcja Asics Reborn Wear Project, w ramach której marka wykorzysta używane ubrania sportowe do stworzenia strojów dla reprezentacji Japonii na przyszłoroczną olimpiadę i paraolimpiadę.

PS2

Worn Wear to internetowy komis marki Patagonia, w którym dostępne są używane ubrania oraz sprzęt firmy. Celem sklepu jest ograniczenie nadmiernego konsumpcjonizmu oraz przeciwdziałanie zanieczyszczeniom środowiska.

PS3

Marka odzieżowa Reima stworzyła ubrania dla dzieci, które można poddać recyklingowi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij