Mieszkanki Berlina zapłacą mniej za bilet na metro niż mężczyźni

Mieszkanki Berlina zapłacą mniej za bilet na metro niż mężczyźni

Berlińskie władze ogłosiły, że mieszkanki Berlina otrzymają zniżkę w wysokości 21% na bilet do metra, podczas gdy mężczyźni zapłacą normalną kwotę. Takie działanie ma na celu zwrócenie uwagi na wciąż istniejące różnice w wynagrodzeniach obu płci.

18 marca br. mieszkanki Berlina będą mogły kupić bilet na metro ze specjalną, 21-procentową zniżką. Natomiast mężczyźni zapłacą w tym samym czasie normalną cenę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Taką akcję zorganizował berliński operator komunikacji miejskiej BVG, której celem jest zwrócenie uwagi na różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. Nieprzypadkowo też wprowadzono 21% zniżki na bilety, bo właśnie tyle wynosi różnica w wysokości zarobków obu płci – zgodnie z danymi Eurostatu, jest to jedna z największych różnic w wynagrodzeniach wśród państw europejskich.

Firma BVG jednocześnie z góry przeprosiła tych mężczyzn, którzy poczują się urażeni tą akcją, lecz tym samym dodała, że „z drugiej strony, nikt nie przeprasza kobiet za to, że zarabiają o 21% mniej”.

Specjalną akcję BVG ogłoszono kilka dni po tym, jak w Niemczech ustanowiono Dzień Kobiet świętem państwowym.

PS

3 grudnia 2018 roku rozpoczęła się multimediowa kampania społeczna #PayMeEqual, zwracająca uwagę na problem tzw. luki płacowej. To projekt przygotowany przez Pracownię_EB, agencję należącą do GoldenLine, we współpracy z pracodawcami, inicjatywą UN Global Compact i Państwową Inspekcją Pracy.

PS2

W Międzynarodowym Dniu Kobiet McDonald’s ogłosił nową strategię korporacyjną pod hasłem „Better Together: Gender Balance & Diversity”, której celem jest wzmocnienie pozycji kobiet i zwiększenie równouprawnienia w rozwijaniu kariery zawodowej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij