Bohaterowie popularnego mema wykorzystani w kampanii politycznej węgierskiego rządu

Bohaterowie popularnego mema wykorzystani w kampanii politycznej węgierskiego rządu

Kojarzycie słynny mem z chłopakiem, który idąc za rękę z dziewczyną, odwracał się za drugą, mijającą ich kobietą? Teraz para z tej zabawnej grafiki znalazła się na banerach promujących nową politykę prorodzinną na Węgrzech.

Węgierski rząd Viktora Orbana niedawno wprowadził nową politykę prorodzinną. Z racji tej, postanowiono promować ją na wszelkie możliwe sposoby, tak by trafiła do jak największego grona osób.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

I faktycznie, o owej polityce prorodzinnej stało się głośno, jednak za sprawą… pary, która widnieje na banerach promocyjnych. Otóż internauci szybko doszukali się w nich podobieństwa do bohaterów popularnego mema, tzw. „Distracted boyfriend”. Grafika ta przedstawiała nielojalnego chłopaka, który idąc za rękę z dziewczyną, odwracał się za drugą, mijającą ich.

Zdjęcie, które zostało wykorzystane w kampanii politycznej węgierskiego rządu, można kupić po niewielkiej cenie na portalu Shutterstock. Tuż po tym, jak rząd Viktora Orbana dowiedział się o tej zabawnej wpadce, dalsza emisja plakatów z tej kampanii została wstrzymana.

zdjęcie: twitter.com/VALERIEin140

PS

Szwedzki Urząd Rzecznika ds. Reklamy uznał reklamę dostawcy usług internetowych Bahnhof za seksistowską. Wszystko przez wykorzystanie słynnego mema z chłopakiem, który trzymając za rękę swoją partnerkę, odwraca się ostentacyjnie za idącą obok nich dziewczyną.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij