Sieć kawiarni Etno Cafe wycofuje z użycia słomki plastikowe i zastępuje je biodegradowalnymi

Sieć kawiarni Etno Cafe wycofuje z użycia słomki plastikowe i zastępuje je biodegradowalnymi

Polska sieć kawiarni Etno Cafe ogłosiła, że całkowicie rezygnuje z wykorzystania plastikowych słomek i zastąpi je tymi wykonanymi z materiałów biodegradowalnych. To kolejny proekologiczny krok firmy, dla której rok 2019 jest czasem tworzenia przyjaznego środowisku ekosystemu kawowego.

Mieszkańcy Unii Europejskiej zużywają rocznie ponad 36 miliardów plastikowych słomek, z czego 1,2 miliarda przypada na Polskę. W samym USA dziennie zużywanych jest ich aż 500 milionów. Słomki te nie ulegają procesowi biodegradacji, co oznacza, że – po kilkuminutowym użyciu – będą zalegać na dnie oceanu przez kilkaset lat. Są one także siódmym najczęściej znajdowanym śmieciem na plażach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W celu walki z plastikiem i zanieczyszczaniem środowiska coraz więcej firm decyduje się na ograniczenie jego wykorzystania. Do tego grona dołączyła także polska sieć kawiarni Etno Cafe, która plastikowe słomki zastąpiła biodegradowalnymi, wykonanymi z PLA – kwasu L-polimlekowego otrzymywanego z surowców odnawialnych, np. mączki kukurydzianej.

Jest to kolejny krok proekologiczny zrobiony przez Etno Cafe. W ub. r. firma stała się pierwszą siecią kawiarni w Polsce wolną od jaj z chowu klatkowego, a w styczniu br. ogłosiła plan stworzenia pierwszego w naszym kraju ekosystemu kawowego, który zminimalizuje ilość odpadów i pozwoli stworzyć przyjazny dla środowiska obieg zamknięty. Efektem podjętych działań było m.in. wprowadzenie do kawiarni ekologicznego papieru, biodegradowalnych opakowań na wynos i zniżek dla wszystkich, którzy zamówią kawę we własnym kubku.

Etno Cafe podejmuje się także działań edukacyjnych, jak prowadzona obecnie na Instagramie kampania edukacyjna #datkilosu, która ma przekonywać fanów kawy do zostawiania w kawiarniach ubrań i książek. Te pierwsze trafią do schronisk Brata Alberta, te drugie dostaną nowe życie w kawiarniach.

PS

Pod koniec ub. r. warszawska Restauracja Si zdecydowała się dołączyć do walki z plastikowymi słomkami i jako ich zamiennik wykorzystuje makaron.

PS2

W walkę z plastikowymi słomkami angażuje się coraz więcej firm. Portal Noizz.pl wraz z aktywistką Aretą Szpurą, fundacją Lonely Whale oraz agencją VML Poland przeprowadzili akcję proekologiczną TU PIJESZ BEZ SŁOMKI, której  celem było wycofanie plastikowych rurek z pubów i restauracji w całej Polsce oraz popularyzacja zasady less waste.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij