Redakcja WP podjęła się wyzwania #TrashChallenge i wysprzątała zaśmiecony las

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Redakcja WP podjęła się wyzwania #TrashChallenge i wysprzątała zaśmiecony las

Dziennikarze Wirtualnej Polski posprzątali zaśmiecony fragment lasu w Celestynowie i do działania nominowali kolejne redakcje. To efekt wyzwania #TrashChallenge, które podbija media społecznościowe.

Zaczęło się od wpisu na Facebooku, w którym jeden z użytkowników zamieścił dwa zdjęcia. Na jednym – dzikie wysypisko, na drugim – to samo miejsce wysprzątane na błysk. „Nowe wyzwanie dla was, znudzone nastolatki. Zróbcie zdjęcie miejsca, które potrzebuje sprzątania i pokażcie, co z nim zrobiliście.”

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Redakcja Wirtualnej Polski postanowiła działać i podjęła wyzwanie. Dzięki pomocy Lasów Państwowych trafiła ona do prywatnego lasu w Celestynowie, którego część naprawdę wymagała posprzątania. Kilkanaście osób w nieco ponad godzinę uzbierało 30 worków śmieci. Odpady zostały wywiezione z lasu przez wyspecjalizowaną firmę.

Udział w akcji jest dobrowolny. Dziennikarze WP do działania nominowali redakcje Dziennika Bałtyckiego i Noizz. – Rzucamy wyzwanie innym redakcjom, aby pobiły nasz rekord sprzątania. Na co dzień ścigamy się w liczbie napisanych tekstów czy tym, kto szybciej opublikuje newsa. Teraz chcemy pokazać, że z tej rywalizacji może wyjść coś jeszcze fajniejszego – mówi Krzysztof Majak, redaktor naczelny strony głównej WP.

Zasady #TrashChallenge są proste. Wystarczy posprzątać zaśmiecone miejsce, a sam fakt udokumentować w mediach społecznościowych i nominować kolejne osoby. Redaktorzy WP zachęcają do włączenia się w akcję również czytelników. Efekty zrealizowanych wyzwań użytkownicy mogą przesyłać przez serwis dziejesie.wp.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij