Świnie w warszawskim metrze - nowa akcja organizacji Compassion Polska

Świnie w warszawskim metrze - nowa akcja organizacji Compassion Polska

Jedziesz rano metrem i czujesz ścisk? Nie możesz się nawet za bardzo obrócić? Trochę niewygodnie, prawda? A teraz wyobraź sobie, że spędzasz tak... pół swojego życia. Albo całe. Organizacja Compassion Polska ruszyła właśnie z wyjątkową akcją w warszawskim metrze.

We wszystkich wagonach obu linii „jeżdżą” zwierzęta: króliki i świnie upchnięte w metalowych klatkach, ściśnięte pomiędzy prętami. Na pytanie „Czy zwierzęta cierpią, mają świadomość i czują ból?” Compassion Polska odpowiada: „3 razy TAK! Zwłaszcza te zamknięte w klatkach”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Organizacja prowadzi aktualnie w Polsce wielką kampanię i zbiera podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską, której celem jest całkowite zakazanie hodowli klatkowej. Wymagany jest 1 milion podpisów, a jeśli to minimum zostanie uzbierane, w Europie może zmienić się cały system produkowania żywności.

Ambasadorami Inicjatywy w Polsce są m.in. Mateusz Damięcki i Barbara Kurdej-Szatan. Billboardy zostały umieszczone na trzech stacjach metra: Centrum, Politechnika i Świętokrzyska, a plakaty w każdym wagonie warszawskiego metra. Akcja będzie trwała do końca marca.

PS

8 października 2018 roku w kinie Atlantic w Warszawie odbyła się polska premiera Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej – „Koniec Epoki Klatkowej”, w której główne role zagrali aktorzy: Barbara Kurdej-Szatan i Mateusz Damięcki. Aktorzy wcieli się w role zwierząt, które hodowane są w klatkach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij