Już w czerwcu kreatywni z całej Europy spotkają się w Warszawie na Element Talks

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Już w czerwcu kreatywni z całej Europy spotkają się w Warszawie na Element Talks

Element Talks to konferencja skierowana do projektantów graficznych w Polsce, poruszająca praktyczne aspekty pracy w branży kreatywnej. 6. edycja wydarzenia odbędzie się 8 i 9 czerwca br. w Warszawie i tym razem będzie częścią European Design Festival 2019.

Jak co roku organizatorzy spodziewają się ponad 2000 kreatywnych z całej Europy. Jeśli pracujesz jako projektant, z projektantami albo po prostu interesujesz się grafiką użytkową, koniecznie zarezerwuj sobie drugi weekend czerwca :)

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Temat przewodni – o czym będziemy mówić?

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest PORTFOLIO IS DEAD. Organizatorzy chcą zastanowić się nad tym, czy portfolio jest nadal wizytówką projektanta. A może w dzisiejszych czasach ważniejsze są inne umiejętności i kompetencje? Jeśli tak, to jakie? W jaki sposób powinniśmy się rozwijać jako projektanci i jakich zmian możemy się spodziewać w najbliższych latach w naszej branży? Jakie nowe technologie mamy do dyspozycji? Wykłady zahaczą również o temat psychicznego komfortu i problemów związanych z pracą w branży kreatywnej.

Uczestników Element Talks czekają 2 dni wykładów i warsztatów z ekspertami z całego świata oraz szereg dodatkowych atrakcji.

Prelegenci 

Podczas konferencji zobaczycie około 30 prelegentów. Wystąpią m.in.:

  • Michael Bierut – jeden z najsłynniejszych projektantów graficznych na świecie. Wspólnik w Pentagram Studio w Nowym Jorku, autor bestsellerowych książek w dziedzinie designu.
  • Daniel Mizieliński – autor gier i książek dla dzieci, które są w domach milionów ludzi na całym świecie.
  • Mr Bingo – ilustrator, raper, performer. Znany między innymi z projektu Hate Mail, w którym ludzie płacili mu, aby wysyłał im pocztówki z obraźliwymi rysunkami czy z akcji crowdfundingowej, którą promował rapowy utwór jego autorstwa.
  • Peter Bilak – typograf, projektant graficzny, założyciel domu typograficznego Typotheque i nowatorskiej platformy z fontami Fontstand.
  • Joanna Skorupska – założycielka radicalzz.studio. Future Strategist & Designer z holistycznym podejściem do projektowania usług i produktów skupionych na końcowym użytkowniku.
  • Blürb – krakowskie studio brandingowe.
  • Ran Segall – projektant UX i UI z Izraela, który współpracuje z wieloma startupami.
  • Paweł Ruszlewski – opowie o romansie projektowania graficznego z VR i AR.
  • Wioletta i Marek Gajowi – psychoterapeuci psychoanalityczni, opowiedzą o tym jak nasza nieświadomość wpływa na kreatywność.
  • Mateusz Machalski – typograf i podróżnik, człowiek rakieta realizujący 1000 rzeczy na raz.

Dwie ścieżki

W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwie ścieżki jednocześnie. Na scenie głównej prelegenci będą mówić o swoich osobistych doświadczeniach, umiejętnościach miękkich, inspiracjach, odkryciach i obserwacjach.

A na scenie eksperckiej skupią się na bardziej precyzyjnych zagadnieniach dotyczących technologii, sposobu pracy i narzędziach.

Praktyczne warsztaty

Każdy posiadacz biletu będzie mógł skorzystać z warsztatów, odbywających się w czasie konferencji. Różnorodna tematyka będzie będzie obejmowała m.in.: finanse freelancera, zarządzanie sobą w czasie, czy budowanie skutecznego komunikatu dla marki. Uczestnicy będą mieli też okazję stworzyć własnoręcznie notatniki razem z Fajnymi Chłopakami.

Networking

Poznawanie się wzajemnie to jedna z najważniejszych części konferencji. W tym roku organizatorzy planują wiele aktywności i przebiegłych praktyk, żeby pomóc uczestnikom nawiązać nowe znajomości ;) Dodatkowo, bardzo pomocna w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i towarzyskich jest lista uczestników, do której dostęp ma każdy posiadacz biletu. Dzięki niej można zobaczyć kto jeszcze pojawi się na wydarzeniu. Zachęcamy do zapoznawania się i umawiania na spotkania w strefie relaksu!

Targi element market

Jak co roku organizatorzy zapraszają też na stoiska partnerów i lokalnych projektantów, którzy oferują swoje prace: plakaty, biżuterię, ceramikę, czy ubrania. Z kolei w strefie Element Eats będą czekały na Was foodtrucki z różnymi opcjami: mięsne, wege i bezglutenowe.

Call for papers

Jeśli chcesz zostać prelegentem tegorocznej edycji Element Talks lub poprowadzić warsztaty, to koniecznie zgłoś się do call for papers. Nabór trwa do 15 kwietnia, a wszelkie szczegóły znajdziesz na stronie www.elementtalks.com/pl/edfestival/c4p/

European Design Festival

W tym roku konferencja jest częścią wyjątkowego wydarzenia, jakim jest European Design Festival. Odbywa się on co roku w innym miejscu w Europie przyciągając najlepszych projektantów graficznych z naszego kontynentu. Dzięki zaangażowaniu całego środowiska projektantów i ogromnemu wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa, możemy to wyjątkowe wydarzenie gościć w naszej stolicy. Konferencja Element Talks jest jedną z jego wielu składowych. Tutaj znajdziesz program i szczegółowe informacje.

Gdzie i kiedy?

Data konferencji: 8-9 czerwca
Miejsce: ul. Mińska 65 w Warszawie

Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie konferencji www.elementtalks.com/pl/edfestival/fest-programme/konferencja/ :)

Sprzedaż biletów rusza 4 kwietnia o godzinie 12.00.

Organizatorzy
Element Talks, Miasto Stołeczne Warszawa 

Partnerzy
Identyfikacja wizualna Festiwalu: Uniforma

Media
Magazyn USTA, Marketing przy kawie, BRIEF, NowyMarketing Designetka, Co znosi psychika grafika, Polish Designers After Hours

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij