Esport wchodzi do świata offline

Firma Kinguin otworzyła najbardziej zaawansowany w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszy w Polsce ośrodek esportowy – Esports Performance Center. Powstałe w Warszawie centrum szkoleniowe wzmacnia wizerunek Polski wśród liderów esportu.
O autorze
1 min czytania 2019-04-10

EPC to zaawansowane technologicznie centrum treningu i rekreacji, zapewniające drużynom z całego świata optymalne warunki do ćwiczeń. Ośrodek ma 3 piętra, na których znajdują się m.in. 4 sale treningowe, wspólny salon dla graczy, sala konferencyjna, 21 pokoi z miejscami dla 26 graczy, kuchnia, 2 jadalnie, 4 salony oraz siłownia. Oprócz tego zawodnicy mają do dyspozycji fizjoterapeutę, psychoterapeutę i dietetyka, którzy dbają o ich psychiczną i fizyczną formę.

Z zaawansowanych treningów w EPC skorzystały już pierwsze międzynarodowe drużyny esportowe. Renegades – profesjonalna drużyna Counter Strike: Global Offensive – to pierwszy zespół, który skorzystał z możliwości, jakie daje ośrodek. Po odbyciu w EPC obozu treningowego (bootcampu) poprzedzającego występ na IEM Katowice drużynie udało się dotrzeć do ćwierćfinałów i ostatecznie zająć miejsce w pierwszej dziesiątce.

– Esports Performance Center to dla profesjonalnych zespołów idealne środowisko, w którym mogą całkowicie skupić się na grze i rywalizować ze sobą podczas bootcampów w komfortowych warunkach – mówi Chris Orfanellis, menedżer Renegades. – Nasz czas w ośrodku szkoleniowym przyniósł świetne efekty, ponieważ drużyna Renegades po raz pierwszy w historii naszej organizacji dostała się do Legends Stage – dodaje Orfanellis.

Z udogodnień centrum skorzystały również takie drużyny, jak OG (drużyna Dota2) oraz BIG (drużyna CS:GO). EPC jest także nowym miejscem treningowym dla polskiej organizacji devils.one, której zawodnicy grający w Fortnite wygrali 10 marca 2019 turniej Red Bull Ninja’s Night Shift.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Polska jest jednym z najbardziej dynamicznych rynków esportowych na świecie. To właśnie w Polsce odbywają się najbardziej prestiżowe zawody, takie jak na przykład słynny Intel Extreme Masters, którego Wielki Finał od 2014 roku odbywa się w najstarszej na świecie arenie esportowej – katowickim Spodku. W 2018 roku impreza przyciągnęła 169 tysięcy odwiedzających i aż 65 milionów widzów online, którzy obserwowali rozgrywki StarCraft II oraz turniej w CS:GO. W lutym 2019 odbył się tu turniej CS:GO o randze Major, w którym łączna pula nagród dla najlepszych zespołów wyniosła aż milion dolarów. Dzięki tak bogatej historii, wciąż rosnącej publiczności oraz Esports Performance Center Polska staje się jednym z wiodących ośrodków esportu na świecie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing