Esport wchodzi do świata offline

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Esport wchodzi do świata offline

Firma Kinguin otworzyła najbardziej zaawansowany w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszy w Polsce ośrodek esportowy – Esports Performance Center. Powstałe w Warszawie centrum szkoleniowe wzmacnia wizerunek Polski wśród liderów esportu.

EPC to zaawansowane technologicznie centrum treningu i rekreacji, zapewniające drużynom z całego świata optymalne warunki do ćwiczeń. Ośrodek ma 3 piętra, na których znajdują się m.in. 4 sale treningowe, wspólny salon dla graczy, sala konferencyjna, 21 pokoi z miejscami dla 26 graczy, kuchnia, 2 jadalnie, 4 salony oraz siłownia. Oprócz tego zawodnicy mają do dyspozycji fizjoterapeutę, psychoterapeutę i dietetyka, którzy dbają o ich psychiczną i fizyczną formę.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z zaawansowanych treningów w EPC skorzystały już pierwsze międzynarodowe drużyny esportowe. Renegades – profesjonalna drużyna Counter Strike: Global Offensive – to pierwszy zespół, który skorzystał z możliwości, jakie daje ośrodek. Po odbyciu w EPC obozu treningowego (bootcampu) poprzedzającego występ na IEM Katowice drużynie udało się dotrzeć do ćwierćfinałów i ostatecznie zająć miejsce w pierwszej dziesiątce.

– Esports Performance Center to dla profesjonalnych zespołów idealne środowisko, w którym mogą całkowicie skupić się na grze i rywalizować ze sobą podczas bootcampów w komfortowych warunkach – mówi Chris Orfanellis, menedżer Renegades. – Nasz czas w ośrodku szkoleniowym przyniósł świetne efekty, ponieważ drużyna Renegades po raz pierwszy w historii naszej organizacji dostała się do Legends Stage – dodaje Orfanellis.

Z udogodnień centrum skorzystały również takie drużyny, jak OG (drużyna Dota2) oraz BIG (drużyna CS:GO). EPC jest także nowym miejscem treningowym dla polskiej organizacji devils.one, której zawodnicy grający w Fortnite wygrali 10 marca 2019 turniej Red Bull Ninja’s Night Shift.

Polska jest jednym z najbardziej dynamicznych rynków esportowych na świecie. To właśnie w Polsce odbywają się najbardziej prestiżowe zawody, takie jak na przykład słynny Intel Extreme Masters, którego Wielki Finał od 2014 roku odbywa się w najstarszej na świecie arenie esportowej – katowickim Spodku. W 2018 roku impreza przyciągnęła 169 tysięcy odwiedzających i aż 65 milionów widzów online, którzy obserwowali rozgrywki StarCraft II oraz turniej w CS:GO. W lutym 2019 odbył się tu turniej CS:GO o randze Major, w którym łączna pula nagród dla najlepszych zespołów wyniosła aż milion dolarów. Dzięki tak bogatej historii, wciąż rosnącej publiczności oraz Esports Performance Center Polska staje się jednym z wiodących ośrodków esportu na świecie.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij