W Holandii pasażerowie czytający książkę mieli przejazd pociągiem za darmo

W Holandii pasażerowie czytający książkę mieli przejazd pociągiem za darmo

Holandia co roku świętuje tydzień książki, który wypada w ostatnie dni marca. W tym roku firma kolejowa NS postanowiła z tej okazji oferować za darmo bilety tym pasażerom, którzy czytali książkę Jana Siebielinka „Jas Van Belofte”.

Boekenweek, czyli tydzień książki, jest obchodzony w Holandii co roku. Zawsze z tej okazji organizowane są różne specjalne wydarzenia, mające na celu zachęcić mieszkańców kraju do czytania książek. Dodatkowo, co roku z okazji tego święta powstaje dana powieść, którą mieszkańcy Holandii otrzymują za darmo przy zakupie książki w księgarni, bądź zarejestrowaniu się w bibliotece.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W tym roku firma kolejowa Nederlandse Spoorwegen postanowiła pójść o krok dalej i 31 marca br. oferowała swoim pasażerom bilet za darmo, jeśli pokazali, że posiadają powieść Jana Siebielinka „Jas Van Belofte” – ta natomiast została wydana specjalnie z okazji tygodnia książki.

Co ciekawe, sam autor powieści był tego dnia pasażerem pociągu firmy NS i osobiście witał się z innymi podróżującymi, rozdawał autografy i opowiadał o swojej książce.

Czekamy na takie akcje u nas w Polsce!

PS

W lutym br. McDonald’s do zestawów Happy Meal zamiast zabawki dodawał książki.

PS2

Jak Dorota Masłowska, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Szczepan Twardoch i Jakub Żulczyk reagują na krytykę czytelników i recenzje ich książek wystawione w portalu lubimyczytac.pl.

PS3

Z serii niestandardowych promocji książek – w lipcu 2018 roku na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi stanęły bajecznie kolorowe ławki w kształcie książek. Zaprojektowali je znani malarze i artyści ze świata mediów, muzyki, filmu czy literatury.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij